Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkolny turniej „ĆWICZ I LICZ” w SP nr 3

Data publikacji: 2014-02-03, Data modyfikacji: 2014-02-03
A A AWydrukDrukuj  
 

W turnieju „Ćwicz i licz” zmierzyły się klasy IV-VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Inicjatywa łączyła zadania matematyczne z konkurencjami sportowymi. Propagowała ideę oszczędzania i działalność SKO oraz promowała rok szkoły w ruchu.

Jednym z najlepszych działań motywujących uczniów do rozwiązywania zadań jest możliwość udziału w zawodach, turniejach i konkursach. A jeżeli jest to jeszcze coś wesołego, ciekawego, połączonego z ćwiczeniami ruchowymi, to z pewnością zainteresuje wielu uczniów. Wychodząc naprzeciw tym zainteresowaniom w „trójce” zorganizowany został turniej adresowany do uczniów klas IV – VI pod hasłem „Licz i ćwicz”. Każda klasa miała za zadanie przygotować 10-osobowe zespoły, w skład których wchodził: samorząd klasowy, 2 matematyków (uczniów wyróżniających się wiedzą matematyczną) i 5 sportowców (uzdolnionych sportowo).

Przygotowano wiele konkurencji, jedną z nich był bieg do półmetka i z powrotem, każda drużyna pisała słowo „oszczędzanie” po jednej literze. Nie zawsze udało się zawodnikom zachować poprawność gramatyczną. Znacznie łatwiej było przeliczyć otrzymane w sakiewce bilony, zajęcie to stanowiło kolejne zadanie. Do innych zaliczało się wykonanie obliczeń matematycznych przy użyciu kalkulatora, przedmuchiwanie piłeczki pingpongowej i układanie z ciał figur geometrycznych, domino matematyczne, wykonywanie działań z użyciem ponumerowanych piłek, układanie bramki z elementów, skoki przez skakankę. Najwięcej emocji wzbudziło prezentowanie multimedialnych reklam oszczędzania w SKO. Tu uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentem. Ostatecznie najlepiej z konkurencjami poradziła sobie klasa VIb, II miejsce zajęła Va, a III lokatę Vb.

Organizatorami ciekawego przedsięwzięcia byli opiekunowie SKO Grażyna Trocińska i Magdalena Zapędowska-Śpiewak, opiekunka Samorządu Uczniowskiego Renata Wożniak, nauczyciele w-f Ewa Kubsik, Halina Musiałek i Paweł Rakowski. O oprawę plastyczną zadbała Renata Wabnic Osowska, a stronę muzyczną zabezpieczył Jarosław Kaźmierczak. Po turnieju organizatorzy przyznali, że atmosfera podczas konkursu była przyjazna, uczestnicy wykazali się znajomością pojęć matematycznych, umiejętnością logicznego myślenia i wykorzystania wiedzy w praktyce oraz sprawnością fizyczną. Turniej podobał się zarówno uczniom jak i nauczycielom, dlatego też wyrazili oni chęć wzięcia udziału w następnych jego edycjach. Prawdopodobnie stanie się on coroczną tradycją „trójki” w ramach działalności SKO. Wkrótce szkoła ogłosi rozstrzygnięcie trzech konkursów: na najlepiej oszczędzającą klasę, najlepiej oszczędzającego ucznia oraz na wierszyk o oszczędzaniu w SKO.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola