Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nabór dzieci na półkolonie zimowe „Ferie w Muzeum”

Data publikacji: 2015-01-15, Data modyfikacji: 2015-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzieci uczęszczające do szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Koło zapraszamy do udziału w zimowych półkoloniach „Ferie w muzeum” organizowanych przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole w dniach 16.02 – 19.02.2015 r. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie klas II – VI szkół podstawowych (do których to klas uczęszczają w roku szkolnym 2014/2015). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Program:  
16 lutego: zajęcia w muzeum: spotkanie z archeologami z Muzeum Okręgowego w Koninie
Czas trwania zajęć: godz. 9.00 – 13.00
 • wspólne zwiedzanie wystawy „Kwiatków II - nieznany świat sprzed tysięcy lat”
 • pokaz multimedialny nt. archeologii
 • zajęcia manualne, gry i zabawy o tematyce archeologicznej
17 lutego: wycieczka autokarowa do Muzeum Etnograficznego we Włocławku – oddziału Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej Czas trwania zajęć: godz. 8.30 –15.00
 • zwiedzanie Muzeum Etnograficznego we Włocławku
 • udział w lekcji muzealnej
 • spacer nadwiślańskim bulwarem i zwiedzanie Katedry Włocławskiej
18 lutego: zajęcia w muzeum
Czas trwania zajęć: godz. 9.00 – 13.00
 • gry i zabawy o tematyce historycznej
19 lutego: wycieczka autokarowa do Kopalni Soli w Kłodawie
Czas trwania zajęć: godz. 9.00 – 13.00
 • zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w Kopalni Soli „Kłodawa” w Kłodawie
Zgłoszeń można dokonywać do dnia 6 lutego 2015 r. osobiście, telefonicznie (63 27 21 559), pocztą elektroniczną (muzeum@kolo.pl ) lub drogą listowną (decyduje data wpływu listu do muzeum). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Ilość miejsc: 17.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko dziecka, imiona i nazwiska rodziców/opiekunów, telefon kontaktowy do rodziców/opiekunów, PESEL dziecka, adres zameldowania dziecka i nazwę szkoły do której uczęszcza.
  UWAGA: W przypadku zgłoszenia nie zawierającego wszystkich danych, zgłoszenie takie nie będzie brane pod uwagę do czasu jego uzupełnienia.
  Organizator nie zapewnia posiłków.

UWAGA: W sytuacji, gdy karta kwalifikacyjna nie będzie wypełniona w całości dziecko również nie weźmie udziału w półkoloniach.
  Najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć każde dziecko musi mieć ze sobą dokładnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną (do pobrania tutaj) lub odbioru w siedzibie muzeum oraz pisemną zgodę rodziców/opiekunów (do pobrania tutaj) lub w siedzibie muzeum, ul. M. Kajki 44). 
UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola