Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PK: prokuratorskie zarzuty za przemyt narkotyków z Holandii do Polski (komunikat)

Data publikacji: 2017-08-28, Data modyfikacji: 2017-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 

- PK informuje:

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nadzoruje śledztwo dotyczące wewnątrzwspólnotowego obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi.

Zatrzymane zostały cztery osoby

Postępowanie to zostało wszczęte po tym, jak policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że z Holandii do Polski przemycane są narkotyki, które wprowadzane są do obrotu na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Ustalenia poczynione w toku śledztwa doprowadziły do zatrzymania 4 osób, które trudniły się przestępczym procederem. Do zatrzymań doszło równolegle na terenie Warszawy oraz Kętrzyna (województwo warmińsko-mazurskie).

Podczas przeszukań rzeczy osobistych zatrzymanych, ich samochodu oraz mieszkań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1,2 kilograma marihuany i 50 gram amfetaminy.

Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one wewnątrzwspólnotowego obrotu znacznymi ilościami narkotyków.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował 3 podejrzanych na okres 3 miesięcy. Wobec czwartego z podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze - dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

 

Prokuratura Krajowa, Źródło artykułu: PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola