Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O przedsiębiorczości w kolskiej Szkole Podstawowej nr 3

Data publikacji: 2014-02-12, Data modyfikacji: 2014-02-12
A A AWydrukDrukuj  
 

W dzisiejszych czasach otoczenie rozwija się bardzo szybko. Współczesna szkoła ma dostarczyć uczniom nie tylko wiedzy. Ma też nauczyć, jak przystosować się do permanentnych zmian oraz przygotowywać do samodzielności w dużo większym stopniu, niż to było wymagane w przeszłości. W związku z tym uczniowie z kolskiej „trojki” rozpoczęli w ferie zimowe realizację projektu „Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej”.

Wychowankowie wzięli udział w cyklu zajęć ukierunkowanych na rozwijanie kreatywności, samodzielnego myślenia i pracy zespołowej. Podczas spotkań organizowanych w ramach projektu nauczyciel rozwija u swoich wychowanków wrodzone predyspozycje, takie jak umiejętność kreatywnego myślenia, twórczego podejścia do problemów, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, także uczy operatywności. Te predyspozycje stanowią obecnie o sukcesie jednostki.

W ramach zajęć uczniowie grali w gry rozwijające logiczne myślenie (papierowe i internetowe), rozmawiali o wartości pieniądza, wykonywali prace plastyczne związane z ekologicznymi grami planszowymi. Przed nimi jeszcze wycieczki do zakładów pracy na terenie naszego miasta, które z pewnością pomogą poznać obecne technologie i produkcje rodzimych wyrobów. Dodatkowo jeden blok zajęć poświęcony będzie dobrym manierom. Uczniowie dowiedzą się, jak kulturalnie zachowywać się w miejscach użyteczności publicznej. Będą ćwiczyli też nakrywanie do stołu. Te zajęcia odbędą się również poza szkołą. Uczniowie będą mieli okazję spotkać się z przedsiębiorcami – właścicielami różnych firm. W ramach projektu grupa uczniów zrealizuje tematy związane z poznawaniem struktury i działania Urzędu Miejskiego. Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Poznańskim Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola