Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileuszowa wystawa członków klubu FAKT

Data publikacji: 2014-01-20, Data modyfikacji: 2014-01-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Okolicznościową wystawę poświęconą jubileuszowi 35-lecia Kolskiego Klubu Fotograficznego „Fakt” im. prof. Tadeusza Cypriana oglądać można w Miejskim Domu Kultury. Większość prac nie była wcześniej prezentowana szerokiemu odbiorcy.

Ekspozycję stanowią prace członków: Roberta Andre, Patryka Andre, Ryszarda Fórmanka, Olgi Głowackiej, Arkadiusza Gołębowskiego, Ryszarda Lenartowicza, Leszka Miklaszewskiego, Janusza Oblizajka, Piotra Peciaka, Roberta Puszczyka, Grzegorza Radziłowskiego, Magdaleny Sikorskiej, Wojciecha Sobeckiego, Andrzeja Sokołowskiego, Tomasza Starzyńskiego, Jana Szabelskiego, Dariusza Tulei, Marcelego Ucińskiego, Ryszarda Warszewskiego, Adama Wilka oraz nieżyjących Janusza Bijakowskiego i Włodzimierza Felicha. Jubileusze to doskonałe okazje do wspomnień, więc wypada przypomnieć, że FAKT powołało kilku miłośników fotografii, nadając mu imię wybitnej postaci w tej dziedzinie w pierwszą rocznicę działalności. Klub znany jest m.in. z organizacji ogólnopolskiego konkursu PORTRET, Kolskich Spotkań z Fotografią, plenerów i wystaw, a ceniony za ciągłe doskonalenie sztuki utrwalania rzeczywistości, zatrzymywania w kadrze otaczających nas zjawisk i poszerzanie dorobku artystycznego.

Było to już trzecie przedsięwzięcie przebiegające pod hasłem rocznicy, po oficjalnym spotkaniu w ratuszu oraz wystawie plakatu, prezentujące wieloletni dorobek pasjonatów fotografii. Podczas każdego zarząd klubu dziękował przyjaciołom, sympatykom i sponsorom za pomoc i wsparcie działań. - 35 lat to długi czas działania organizacji - powiedział honorowy prezes Robert Andre. – Klub przechodził różne koleje losu, ale zawsze była grupa twórców, którzy ideę sztuki fotograficznej kultywowali. Od kilku lat działamy jako stowarzyszenie, co daje nam większe możliwości. Tworzyliśmy różne wystawy, zapraszaliśmy wielu twórców. Moją ideą było zawsze, by fotografia w Kole rozsławiała miasto na arenie ogólnokrajowej.

Wystawa jest retrospektywna, prezentuje także prace członków nieżyjących. Pozwala dostrzec specjalistów od różnych stylów fotografowania, od pejzażu po abstrakcje, akty, portrety. To przegląd nie tylko ukazujący upływ czasu, ale też sposoby i techniki kadrowania.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola