Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bank BGŻ BNP Paribas z usługą Android Pay

Data publikacji: 2017-09-27, Data modyfikacji: 2017-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Bank BGŻ BNP Paribas z usługą Android Pay

Płatności bez portfela i bez karty, szybko i bezpiecznie. Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził usługę Android Pay, umożliwiającą płatności bezgotówkowe za pomocą telefonu. Z nowej funkcjonalności Banku mogą skorzystać nowi klienci oraz ci, którzy posiadają karty Mastercard BGŻ BNP Paribas wydane po 12 września 2016 roku. Stopniowo i sukcesywnie usługa ta będzie udostępniana pozostałym klientom Banku.

Od dziś klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą dokonywać zakupów bez użycia karty. Wystarczy, że będą mieli pod ręką telefon komórkowy z systemem Android i zainstalowaną aplikacją Android Pay, do której zostanie przypisana karta MasterCard, wydana po 12 września 2016 roku przez Bank BGŻ BNP Paribas.

 Usługa Android Pay jest w pełni bezpieczna. Numery kart dołączonych do usługi są zamieniane na wirtualne numery kont. Dzięki temu sklep nie otrzymuje informacji o numerze karty, którą dokonywana jest transakcja. Wszystkie płatności zbliżeniowe powyżej 50 zł wymagają potwierdzenia kodem PIN – tak dla aplikacji Android Pay, jak i dla zwykłej karty. Użytkownicy mają też kontrolę nad swoimi transakcjami, ponieważ po każdej z nich w systemie pojawiają się powiadomienia. Historia ostatnich 10 transakcji jest dostępna w aplikacji - wyjaśnia Dorota Marciniak, dyrektor Biura Kart Bankowych w Banku BGŻ BNP Paribas.

Korzystanie z usługi Android Pay jest bezpłatne. Należy pobrać darmową aplikację ze sklepu Google Play, podać dane karty, z której dokonywane będą płatności i ustawić jedną jako domyślną. Do korzystania z aplikacji niezbędny jest system Android w wersji 4.4. bądź bardziej aktualny oraz smartfon z technologią NFC. W momencie rejestracji karty telefon powinien mieć również dostęp do Internetu. Połączenie z Internetem nie jest natomiast konieczne w przypadku  dokonania samej płatności.

Płatności Android Pay akceptowane są przez wszystkie sklepy, w których możliwe jest dokonywanie transakcji zbliżeniowych. Ponadto, usługa jest dostępna w części aplikacji zakupowych on-line. W takim przypadku wystarczy wybrać tę formę płatności i zatwierdzić ją kodem zabezpieczającym telefon.

Z nowej usługi Banku mogą skorzystać nowi klienci oraz ci, którzy posiadają karty Mastercard BGŻ BNP Paribas wydane po 12 września 2016 roku. Stopniowo i sukcesywnie usługa ta będzie udostępniana pozostałym klientom.

W przypadku karty nieobsługiwanej przez Android Pay można ją bezpłatnie wymienić, zgłaszając się do infolinii Banku pod nr tel.: 801 321 123 lub +48 22 134 00 00.

Bank BGŻ BNP Paribas, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

    Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola