Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bal karnawałowy w PiMBP w Kole

Data publikacji: 2017-01-30, Data modyfikacji: 2017-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Bal karnawałowy w PiMBP w Kole

Na tegorocznym (31.01.) balu karnawałowym - w Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole - bawiły postaci z baśni: Księżniczki, Akrobatka, Wróżka, Piraci, Rybka, Dzwoneczek, Biedronka oraz Smok.

Karnawał sprzyja zabawie. Od wielu lat w publicznej książnicy kolskiej - dla najmłodszych czytelników - organizowane są bale tematyczne. W tym roku motywem przewodnim były "postaci z baśni". Zabawa odbyła się w godzinach popołudniowych i uczestniczyło w niej czternaścioro dzieci.

Jak to w baśniach bywa, niezwykłe, bajecznie kolorowe towarzystwo, gościło na odległej wyspie, pełnej tajemniczych zakamarków, ukrytych skrzyń z klejnotami. Na odciętym od lądu terenie nie zabrakło słodkości, które uratowały życie niejednej księżniczce, gdyż obecny smok preferował dietę opartą na ciasteczkach. Mniej magicznie? Na przyjęciu królowały zabawy ruchowe, które uwielbiają wszyscy, nawet biedronki!

Źródło: PiMBP w Kole

 

Urząd Miejski w Kole, Źródło artykułu: http://archiwum.kolo.pl/pl/aktualnosci/4916/bal-karnawalowy-w-pimbp-w-kole, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Kole
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola