Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

2013/2014 „Rokiem Szkoły w Ruchu”

Data publikacji: 2014-01-24, Data modyfikacji: 2014-01-24
A A AWydrukDrukuj  
 

W Szkole Podstawowej nr 3 w Kole były już realizowane rozmaite formy aktywnych zajęć. Ostatnio pisaliśmy o wizycie w klubie fitness, teraz przyszedł czas na zapoznanie uczniów z dyscypliną sportu, której nie sposób uprawiać podczas lekcji w-f. Mowa o minitenisie. „Trójka”, realizując założenia programu 2013/2014 „Rokiem Szkoły w Ruchu”, proponuje wychowankom wzmożoną i różnorodną aktywność fizyczną. A wszystko dla zdrowia!

W ramach działań na rzecz Roku Szkoły w Ruchu MEN zwraca uwagę między innymi na: uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia; konieczność zaplanowania czasu na naukę oraz aktywny wypoczynek; związek między ruchem i prawidłowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i samopoczuciem; uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia  pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości; podkreślenie roli nauczycieli w-f jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich zadań w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

Nauczyciele z „trójki” dobrze wiedzą, że w szkole uczniowie odkrywają swoje predyspozycje i uzdolnienia w zakresie aktywności fizycznej, które kontynuują w czasie wolnym. Dlatego realizując projekt MEN pokazują swoim podopiecznym także nowe dyscypliny, które z rozmaitych przyczyn nie mogą być realizowane podczas lekcji. Do takich należy np. tenis, w który nie da się zaangażować w tym samym czasie całej klasy, więc zajęcia nie byłyby efektywne dla licznej grupy. Stąd zrodził się pomysł, by niezobowiązująco pokazać dzieciom, czym jest ta dyscyplina, i być może, rozbudzić zamiłowanie, które będą rozwijać już indywidualnie.

Pokazowe zajęcia z minitenisa dla klas III gościnnie poprowadził profesjonalny instruktor tenisa, szef UKS „Kiełbaska” Robert Woźniak, pod którego czujnym okiem niejedno kolskie dziecko osiągnęło taki poziom gry, że reprezentuje nasze miasto w ogólnopolskich zawodach. Przyniósł własne rakiety i piłeczki, pokazał, jak wygląda gra i umożliwił wszystkim zainteresowanym spróbowanie swych sił. Wcześniej poprowadził krótki trening przygotowujący po nauki. – Może dla kogoś tenis stanie się sportem całego życia, można grać od 5 do 95 roku życia – powiedziała jedna z koordynatorek spotkania, Renata Woźniak. Natomiast Paweł Rakowski dodał, że placówka proponuje młodym szereg innych działań, a wiosną, jeśli pogoda pozwoli, odbędą się rajdy, które wpisały się już w szkolną tradycję. Jesienią ubiegłego roku wiele razy uczniowie dosiadali rowerów i wyruszali w poszukiwaniu przygody, jaką napotkać można np. w gospodarstwie agroturystycznym czy parku linowym.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola