Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żywe, więc piękne w Miejskim Domu Kultury w Kole

Data publikacji: 2014-02-03, Data modyfikacji: 2014-02-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Wystawę fotografii Marcjanny Eleonory Berdzińskiej pt. "Żywe, więc piękne" oglądać można w Miejskim Domu Kultury w Kole. Zdjęcia przedstawiają naturę z miejsca, gdzie mieszka młoda artystka, czyli z Lubin. Marcjanna jest najmłodszą osobą, która dotąd wystawiała swe prace w MDK, jest uczennicą III klasy Gimnazjum nr 1 w Kole.

Fotografuje, bo to jej wielka pasja. Choć jeszcze nie szlifowała swego talentu pod okiem specjalistów z tej dziedziny, sama osiągnęła poziom, który docenił podczas wernisażu mistrz chwytania rzeczywistości w kadrze, Adam Wilk, wiceprezes Kolskiego Klubu Fotograficznego „Fakt”. Zaprosił młodą pasjonatkę do wstąpienia w szeregi klubu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem zaproszonej.

Na wernisaż wystawy przybyło wielu gości, przyjaciół, nauczyciele i koledzy z gimnazjum. Po udanym debiucie, na pewno jeszcze nie raz zobaczymy ekspozycje prac Marcjanny, która zamierza się bez reszty oddawać swojej pasji fotografowania.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola