Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Życie jest snem...

Data publikacji: 2013-12-13, Data modyfikacji: 2013-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 

... lub „składa się z marzeń“. Tak zinterpretowali hasło przewodnie tegorocznego Dnia Filologii uczestnicy imprezy, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Konina i regionu. Katedra Filologii od lat promuje się wśród potencjalnych kandydatów na przyszłych studentów anglistyki i germanistyki, organizując dla nich wiele wydarzeń, konkursów i prezentacji. Najdłuższą tradycję ma Dzień Filologii, wcześniej odbywający się jako dwie osobne imprezy (Dzień Anglisty i Dzień Germanisty), a od trzech lat gromadzący miłośników obu języków razem. Oferta kierowana jest do uczniów, którzy biorąc udział w różnych konkursach (tłumaczeniowym, recytatorskim i teatralnym), mogą sprawdzić swoje umiejętności, odkryć piękno języka angielskiego i niemieckiego przez kontakt z literaturą i sztuką oraz zmotywować się dodatkowo do dalszej nauki języka.

W tym roku gośćmi imprezy odbywającej się w CWD byli uczniowie z 14 szkół z Konina i okolic. Najwięcej nagród zdobyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im Kazimierza Wielkiego w Kole oraz Zespołu Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej. Znakomicie wypadły również: II Liceum im. K.K. Baczyńskiego w Koninie, Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy i Zespół Szkół Rolniczych CKU w Kościelcu. Wśród laureatów wielkie brawa należą się Sarze Ortac z Liceum w Słupcy i Dawidowi Urbaniakowi z ZSR CKU w Kościelcu, którzy zdobyli nagrody aż w dwóch konkursach.

Specjalne wyróżnienie przyznano całemu zespołowi z Gimnazjum nr 2 w Koninie, najmłodszym uczestnikom imprezy, którzy przyjechali na konkurs prosto z próbnego egzaminu gimnazjalnego.

W organizację i przygotowanie Dnia Filologii zaangażowani byli wykładowcy i studenci Katedry Filologii. Oprawę muzyczną stanowiły występy studentek filologii germańskiej oraz dwojga członków zespołu „Feedback“.

Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego „Cooltura“ przeprowadzili wśród uczestników ankietę z pytaniami o ich ocenę działalności promocyjnej Katedry Filologii. Wyniki  ankiety pomogą w planowaniu imprez i wydarzeń w kolejnych latach.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola