Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zainaugurowali ferie konkursem strzeleckim

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Powiatowy Klub Młodzieżowy Ligi Obrony Kraju „Kolska Starówka” w Kole otwartym konkursem strzeleckim z pneumatyka kalib. 4,5 mm do tarczy, zainaugurował w kolskim LOK tegoroczne ferie zimowe. Uczczono również 69. rocznicę wyzwolenia miasta Koła spod okupacji hitlerowskiej. 

Do zawodów zgłosiło się około 30 zawodników z miasta Koła i jego okolic. Organizatorzy, mając na uwadze niską temperaturę powietrza, skrócili czas trwania konkurencji do określonej ilości oddanych strzałów do tarczy. Każdy z uczestników wystrzelał po 6 naboi do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 10 m. W kategorii wiekowej dziewcząt (7-11 lat) zwyciężyła Aleksandra Kuna, przed Kornelią Kubiak i Wiktorią Śniegowską. W kategorii chłopców (5-7 lat) zwyciężył Szymon Wojewoda, przed Oskarkiem Wojewoda. W kategorii dziewcząt (11-17 lat) zwyciężyła Ania Biernacka, przed Karoliną Strzelińską i Martą Wojewoda, a w kategorii chłopców (10-17 lat) zwyciężył Miłosz Siepka, przed Klaudiuszem Śniegowskim i Dominikiem Pawlakiem. W kategorii mężczyzn zwyciężył Arkadiusz Olczak przed Przemysławem oraz Marcinem Wojewodami. Najmłodszym zawodnikiem konkursu był 5-letni Oskarek Wojewoda z Koła. Zawody prowadził Andrzej Kowalski. Instruktażu strzeleckiego i posługiwania się bronią z zachowaniem bezpieczeństwa na strzelnicy udzielił kierownik klubu.
 
Po zakończeniu konkursu w świetlicy klubowej na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Małgorzatę Stężewską i Agatę Olczak - gorąca herbata, pączki i ciastka oraz wyśmienity jabłecznik upieczony przez państwo Olczaków z Kościelca. Każdy z uczestników konkursu obdarowany został przez klub tabliczką czekolady.
 
No i na koniec ,w klubowej świetlicy grupowe zdjęcie jeszcze pod choinką. Klub zaprasza w okresie tegorocznych ferii zimowych na kolejne zawody strzeleckie.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola