Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XXII Światowy Dzień Chorego w DPS w Kole

Data publikacji: 2014-02-17, Data modyfikacji: 2014-02-17
A A AWydrukDrukuj  
 

W ramach XXII Światowego Dnia Chorego, ustanowionego przez Jana Pawła II w 1992 roku, w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Poniatowskiego w Kole, została odprawiona Msza św. w intencji  mieszkańców DPS.
 
11 lutego, w święto Matki Bożej z Lourdesod, od 22 lat obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Mszę św. w tym dniu celebrował ks. prałat Kazimierz Chłopecki, który jest jednocześnie kapelanem mieszkańców Domu.
 
Na uroczystość przybyła pani dyrektor DPS Mariola Rabsztyn – Frankowska wraz ze swoim personelem.
 
W kazaniu ks. prałat Chłopecki powiedział m.in.: – Dziś zostaniecie namaszczeni Olejem świętym, przyjmijcie To jako świadectwo o miłości do Syna Bożego. Przyjmując ten sakrament musimy wiedzieć, że jesteśmy grzeszni. Pan Jezus nauczał, że człowiekiem grzechu jest każdy. Chrystus mówił, że jeśli ktoś śmie powiedzieć, że nie ma grzechu byłby kłamcą. Ksiądz Kazimierz zachęcał chorych by z radością przyjmowali krzyż, cierpienia i choroby.
 
Po Słowie Bożym mieszkańcy i pracownicy placówki przyjęli sakrament namaszczenia chorych. Ci, którzy mogli chodzić, podchodzili do kapłana, który dokonywał sakramentu namaszczenia. Do chorych na wózkach i osób leżących kapelan podchodził i czynił swą powinność.    
                         
– XXII Światowy Dzień Chorego przeżywany w naszym Domu pozostanie na długo w pamięci naszych mieszkańców i pracowników. Kapelan ks. Kazimierz Chłopecki wniósł wiele dobrego dla mieszkańców naszego Domu. – powiedziała dyrektor pani Mariola Rabsztyn – Frankowska.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola