Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XI Integracyjny Festiwal Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży

Data publikacji: 2013-12-05, Data modyfikacji: 2013-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Wspólnie z dziećmi z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kole, grupa „Piratów” z Przedszkola nr 6. Pod kierownictwem pań Agnieszki Makarewicz i Izabeli Michalak przedstawiła krótką inscenizację pt.: „Wiosenne kwiaty” w ramach XI Integracyjnego Festiwalu Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży Koło 2013.

Próby do występów odbywały się zarówno w Miejskim Przedszkolu nr 6, jak i w OREW–ie oraz w Miejskim Domu Kultury. Wspólna praca oraz zabawa zbliżyła dzieci do siebie. Pokazała, że każdy jest taki sam i tak samo, jak inni ma marzenia. Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja w Kole. Celem Festiwalu było zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką ich niepełnosprawnych kolegów. Była to także doskonała możliwość do zaprezentowania placówek kształcenia specjalnego i nie tylko w rodzinnym mieście. Po zaprezentowaniu się na scenie nasi aktorzy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonej publiczności oraz wyróżnienie z rąk organizatorów „Złotą Laskę”. W trakcie Festiwalu rozstrzygnięto także XI Edycję Konkursu Plastycznego "Mój niepełnosprawny kolega".

Olbrzymią niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych w Miejskim Domu Kultury było pojawienie się Świętego Mikołaja, który przybył do dzieci i młodzieży z workiem pełnym drobnych upominków i słodyczy, a na zakończenie chętnie pozował ze wszystkimi do zdjęć. Dziękujemy rodzicom i opiekunom dzieci za przybycie na Festiwal i wspólne dopingowanie naszych małych artystów.

Opracowanie: Izabela Michalak

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola