Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyjechali do Teatru Animacji w Poznaniu

Data publikacji: 2014-02-28, Data modyfikacji: 2014-02-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Pomimo, że trwa jeszcze kalendarzowa zima, Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole postanowił zakończyć tegoroczny zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach akcji „ZIMA z LOK 2014”, wyjazdem dzieci wraz rodzicami do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl „Calineczka”.
 
Uczestnictwo w świetnej zabawie z aktorami podczas spektaklu, zwiedzanie teatru, magazynu lalek i ciekawa opowieść o pracy aktora lalkarza Piotra Grabowskiego pochodzącego z Koła, na długo pozostanie w pamięci uczestników wyprawy do Poznania. Po przedstawieniu spacer ulicami Poznania i wojskowy obiad w Domu Żołnierza, wspólnie z kadrą Bractwa Kurkowego i dowódczą kadrą Wielkopolskiej Ligi Obrony Kraju w Poznaniu. Nie tylko dzieci zainteresowały barwne mundury Bractwa Kurkowego, również opiekunowie podziwiali ich odmienność od mundurów na co dzień widywanych w policji, straży pożarnej czy wojskowych. Ciekawość uczestników wyprawy wzbudziły także mundury oficerów Wojska Polskiego.
 
W Domu Żołnierza grupą z Koła zaopiekowali się płk mgr Janusz Dobrzański, dyrektor BWZW w Poznaniu oraz ppłk. Bogdan Mrowiec, sekretarz Rady Wojewódzkiej LOK w Poznaniu. Oni właśnie ciekawie opowiedzieli o samej organizacji jaką jest Liga Obrony oraz o wydarzeniach w Poznaniu podczas II wojny światowej (w dniu wycieczki Poznań obchodził 69. rocznicę wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej).

W drodze powrotnej do Koła zatrzymano się przy McDonald's na oferowane w tym dniu pyszności. Wyprawa do Poznania była dla dzieci wspaniałą lekcją obycia się w dużym mieście, pozytywnego przeżycia wydarzeń na scenie teatru a także krótką lekcją historii.

Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole serdecznie dziękuje firmom i instytucjom z Koła za pomoc w realizacji wyjazdu do Poznania.
 
Ryszard Borysiewicz

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola