Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiktoria Pospiech z SP 1 laureatką konkursu „Anioły 2017”

Data publikacji: 2017-01-27, Data modyfikacji: 2017-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Wiktoria Pospiech z SP 1 laureatką konkursu „Anioły 2017”

W tym roku miał miejsce XX Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły 2017, który jest organizowany pod honorowym patronatem Biskupa Włocławskiego. Szkoła Podstawowa nr 1 od kilku lat bierze w nim czynny udział - uczniowie pod opieką rodziców przygotowują na konkurs szopki.

Organizatorami konkursu są: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Parafia pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Koninie, Klasztor oo. Franciszkanów w Kazimierzu Biskupim oraz Koniński Dom Kultury.

Celem Konkursu jest refleksja nad tajemnicą narodzin Jezusa Chrystusa oraz pielęgnowanie i kultywowanie polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Komisja artystyczna nagrodziła pracę autorstwa uczennicy klasy 4 a Wiktorii Pospiech.

W niedzielę, 22 stycznia, w Kościele oo. Franciszkanów w Koninie, miała miejsce uroczystość, na której wręczono nagrody uczestnikom konkursu, których prace zostały wyróżnione. Wzięła w niej udział Wiktoria . Opiekunami artystycznymi były Panie: Monika Broda i Aneta Łączkowska.

Gratulujemy sukcesu!

 

Urząd Miejski w Kole, Źródło artykułu: http://archiwum.kolo.pl/pl/aktualnosci/4906/wiktoria-pospiech-z-sp-1-laureatka-konkursu-%E2%80%9Eanioly-2017%E2%80%9D, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Kole
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola