Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Weź udział w konkursie literackim

Data publikacji: 2014-01-14, Data modyfikacji: 2014-01-14
A A AWydrukDrukuj  
 

Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza do wzięcia udziału w KONKURSIE LITERACKIM adresowanym do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Konkurs organizowany jest w ramach I KOLSKICH DNI FANTASTYKI. 

 • Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa i piśmiennictwa wśród młodzieży poprzez nagrodzenie najlepszych spośród nadesłanych prac, jak również wydanie ich w formie pamiątkowej broszury.
 • Praca konkursowa powinna być utrzymana w konwencji fantasy oraz rozgrywać się w rejonie gminy i/lub miasta Koło.
 • Jedyną dopuszczalną formą literacką jest opowiadanie, czyli krótki utwór narracyjny pisany prozą, nie przekraczający objętości do 8 stron znormalizowanego maszynopisu (czcionka Times New Roman 12, tekst wyjustowany), sporządzony w języku polskim.
 • Teksty nadesłane muszą być pracami własnymi, które nigdzie wcześniej nie były publikowane.
 • Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie pracy na adres: kultura@kolo.pl z dopiskiem w tytule e-maila “Konkurs literacki”.
 • Dopuszczalne rozszerzenia plików .rtf. I .doc. Prace nadesłane w innych formatach nie będą podlegały ocenie, co wiąże się z automatyczną dyskwalifikacją tekstu.
 • W konkursie wyłonionych zostanie 5 najlepszych prac, z czego 3 najlepsze zostaną nagrodzone finansowo. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną również uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.
 • Nagrodzone i wyróżnione prace opublikowane zostaną w formie broszury pamiątkowej.
 • Konkurs rozpoczyna się 13 stycznia; termin zgłaszania prac upływa 31 marca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w okolicach 20maja. Wręczenie nagród nastąpi podczas I Kolskich Dni Fantastyki w terminie 28 – 29 maja.
 • Plik z pracą konkursową należy nazwać imieniem, nazwiskiem oraz numerem kontaktowym, a także nazwą szkoły uczestnika.
 • Jedna osoba może nadesłać maksymalnie 1 pracę.
 • Praca może być dodatkowo opatrzona ilustracjami – dotąd niepublikowanymi.
 • Zgłoszenie pracy jest równoznaczne ze zgodą na jej ewentualną publikację.
 • Jury powołane przez organizatora oceniać będzie: zgodność pracy z tematem przewodnim, poprawność językową, pomysł i oryginalność, styl oraz wrażenia ogólne.
 • Organizatorem konkursu jest Miejski Dom Kultury w Kole. Osoba do kontaktu: Justyna Migus – Bałdyga (nr telefonu: 63 27 22 847).
 • Zapraszamy do udziału!

  Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.mdk-kolo.pl

  UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
   
  Komentarze
  Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
  Autor:
  Kod z obrazka:
  Puste pole z komentarzem
  Puste pole z podpisem
  Wyszukaj
   
  Kreska
  Kreska
  Dodaj artykuł
  Najnowsze komentarze
   
   Kreska
    
   Polecane

   DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

    
   Brak sond
    
   Newsletter
   Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
    
    

   Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

   Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

   Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

   Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

    

   Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola