Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W kolskiej „trójce” pojawiły się tablice mobilne

Data publikacji: 2014-01-16, Data modyfikacji: 2014-01-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Na pamiątkę Jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, dyrekcja zakupiła 3 sztuki mobilnych tablic interaktywnych za środki finansowe ofiarowane przez sponsorów. Są małe, lekkie i proste w obsłudze, dzięki czemu dają nauczycielom więcej możliwości uatrakcyjnienia zajęć lekcyjnych, niż inne posiadane przez placówkę narzędzia. Właśnie cała kadra pedagogiczna „trójki” odbywała szkolenie z ich obsługi i umiejętności wykorzystania.

Posiadaniem mobilnych tablic interaktywnych nie może się jeszcze pochwalić każda szkoła, choć zapewne większość ma w planach ich zakup. Sprzęt ten pozwala, dzięki współpracy z komputerem i projektorem, przekształcać niemalże każdą płaską powierzchnię w ekran dotykowy, sterowany za pomocą specjalnego wskaźnika lub pióra elektronicznego. Najważniejszą jego cechą jest jednak pełna interakcja z użytkownikiem. Osoba prezentująca może obsługiwać za pomocą wskaźnika dowolny program uruchomiony w komputerze. Na każdym wyświetlonym na tablicy obrazie lub tekście istnieje możliwość pisania, zaznaczania i podkreślania. Naniesione notatki można zapisać, rozesłać pocztą elektroniczną oraz wydrukować. Po złożeniu całość mieści się w niewielkim etui, które można dowolnie przenosić z kasy do klasy.

- Nie ma potrzeby, aby wyposażać każdą salę w ciężką, stacjonarną tablicę interaktywną – przyznała wicedyrektor Grażyna Trocińska. - Niewielkie wymiary, prostota instalacji oraz łatwość używania tablic mobilnych sprawiają, że znakomicie sprawdzają się w placówkach oświatowych. Można przenosić je do różnych sal lekcyjnych, co pozwala na oszczędności w budżecie szkoły, a przede wszystkim uniezależnia nauczycieli od dostępności pracowni, w której zainstalowana jest stacjonarna tablica interaktywna. Zdecydowaliśmy się na taki krok ze względu na potrzebę innowacyjnego narzędzia prezentacyjnego oraz aby zwiększyć atrakcyjność prowadzonych zajęć. Urządzenie to zapewni uczniom lepsze wykorzystanie programów multimedialnych, materiałów dydaktycznych i Internetu – wyjaśniła wicedyrektor. Przyznała przy tym, że placówka nie zamierza odchodzić od tradycyjnych metod nauczania, zielonej tablicy i kredy ani eksperymentów, w sensie doświadczeń dotykowych, bowiem nie wszystko można zrozumieć poprzez wirtualne pokazy. Jednocześnie szkoła jest otwarta na innowacje i nowoczesne urządzenia edukacyjne, stąd decyzja o zakupie tablic mobilnych. By w pełni wykorzystać ich zalety, nauczyciele odbyli szkolenia z obsługi i możliwości tego narzędzia.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola