Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W hali MOSiR rozegrano kilka turniejów…

Data publikacji: 2014-02-17, Data modyfikacji: 2014-02-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole tętniła życiem podczas ferii. Zaproponowane przez instytucję turnieje spotkały się jak zawsze z dużym odzewem. Jedynie nowa dyscyplina, badminton, jeszcze nie zainteresowała należycie młodzieży. Ale na pewno młodzi i do tego sportu się przekonają, jest to przecież wspaniała rozrywka, którą można uprawiać przez cały rok, w letnim sezonie zwłaszcza na dworze.

Ośrodek zaprosił dzieci i młodzież na nieodpłatne zajęcia: roczniki 1998-2000, 2001-2003 rozegrały turniej w piłkę siatkową, 1995-1997 i 1998-2000 halowy turniej w piłkę nożną, 1995-1997, 1998-2000, 2001-2003 turniej tenisa stołowego. Turniej w badmintona nie odbył się ze względu na niską frekwencję.

W turnieju tenisa stołowego w kategorii gimnazjalnej najlepsi okazali się: Mateusz Wieczorkiewicz, Damian Białasik i Patryk Szurgot. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych najwyższe lokaty zajęli: Norbert Piskorski, Maciej Antkiewicz i Patryk Olczak. W halowym turnieju piłkarskim dla szkół ponadgimnazjalnych w finale zwyciężyli Łysi z Brazzers przed Nieprzemakalnymi Czachulec i Białą Armią. W grupie gimnazjalistów zwycięstwo należało do: FC Szałwii, Krzycz Trybson i Straszkowa. W klasyfikacji końcowej turnieju siatkówki w kategorii szkół podstawowych najwyżej uplasowali się: SP Sompolno, SP Łubianka – chłopcy i SP Chełmno, zaś w kategorii gimnazjów AZS MOSiR Junior, ZS1 Koło i Gimnazjum Łubianka – chłopcy.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola