Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczyście na 41. Sesji Rady Miejskiej w Kole

Data publikacji: 2013-12-19, Data modyfikacji: 2013-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Koncertem kolęd w wykonaniu Chóru Farnego „Lutnia” pod dyrekcją Jana Kordylewskiego rozpoczęły się obrady 41. Sesji Rady Miejskiej w Kole, a zakończyły ceremonią dzielenia opłatkiem i symboliczną wieczerzą. Mimo iście świątecznego klimatu, radni podjęli kilka ważnych dla miasta uchwał. Czy to atmosfera świąteczna sprawiła, nie wiadomo, ale faktem jest, że wszystkie uchwały podjęto jednogłośnie!

Wśród nich znalazły się m.in. zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego, zbycia nieruchomości, obciążenie służebnością przesyłu nieruchomości. Radni przyjęli uchwałę o wymaganiach, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami na terenie Koła. Podjęli wykaz wydatków niewygasających, zawierający budowę przedszkola miejskiego, krytej pływalni, plany zagospodarowania przestrzennego oraz programy polityki zdrowotnej. Poparli uchwałę w sprawie Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kole na rok 2014 oraz Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Narkotykowych w Kole na lata 2014-2016. Także uchwałę w sprawie określenia zasad przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze oraz zasad częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat i trybu ich pobierania. Usługi te przysługują nieodpłatnie tym świadczeniobiorcom, których dochód lub dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej, pozostałe osoby ponoszą odpłatność zgodnie z tabelą dołączoną do uchwały. 29 tys. zł. dotacji celowej przeznaczyli rajcy Miastu Konin w ramach udzielenia pomocy finansowej na sprawowanie opieki nad osobami nietrzeźwymi doprowadzonymi z terenu Gminy Miejskiej Koło do Ośrodka Doraźnej Pomocy Osobom z Problemem Alkoholowym i Przemocą w Koninie w 2014 r. Z kalkulacji wynika, że koszt pobytu jednej osoby wynosi 358,70 zł. W bieżącym roku, nie licząc grudnia, do ośrodka przewieziono 115 osób.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola