Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uczniowie z kolskiej „trójki” nagrodzeni za „kolegę Lolka”

Data publikacji: 2014-02-21, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Dialog stanowi centralny i niezbędny element każdej etycznej myśli ludzkiej (…). Widziany jako wymiana, jako możliwe – dzięki istnieniu mowy – porozumiewanie się pomiędzy sobą istot ludzkich, jest on w rzeczywistości wspólnym poszukiwaniem. Jan Paweł II, Orędzie na XVI Światowy Dzień Pokoju, 1983 r.   Działalność Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II  w Krakowie, opiera się na upamiętnieniu i upowszechnieniu dziedzictwa jakie pozostawił nam Jan Paweł II. Poza tym wspiera różnorodne inicjatywy zmierzające do zbliżenia między kulturami i religiami. Dialog międzykulturowy i religijny był bardzo bliski Ojcu Świętemu, który poprzez cały swój pontyfikat starał się zbliżać do siebie narody i religie, a przede wszystkim człowieka do człowieka. W związku kanonizacją  Instytut  zaprosił  przedszkola, uczniów klas I-III oraz IV-VI wraz z wychowawcami do udziału w konkursie literacko-plastycznym zatytułowanym "Mój kolega Lolek". 

Celem konkursu "Mój kolega Lolek"  było wzbudzenie zainteresowania dzieci życiem i nauczaniem Ojca Świętego.  Tematem konkursu było napisanie opowiadania  lub wymyślenie wiersza, w którym postacią będzie Jan Paweł II jako dziecko i  zilustrować prace własnoręczną ilustracją. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 287 dzieci z 31 szkół z całej Polski, na konkurs wpłynęły 173 prace.

Pierwsze miejsce w kategorii opowiadania zajęły uczennice z kolskiej „trójki”  Martyna Kotleszka i Martyna Zielińska z klasy 5a, wyróżnione zostały również prace Weroniki Prażanowskiej  oraz  Katarzyny Świder z klasy 5c.  Również dzieci z Prywatnego Tęczowego Przedszkola zostały dostrzeżone w konkursie: wyróżnienie otrzymały za wiersz: Amelia Dzwonarkiewicz, Ula Puchalska, Amelia Grzybowska, Nadia Chojecka, Zofia Marszewska, Gabrysia Kwarcińska, Hania Ostrouch, Oliwia Badach, oraz Sebastian Kuty za opowiadanie.  Oprócz nagród rzeczowych i dyplomów, które dzieci otrzymają za swoje osiągniecie w konkursie Instytut Dialogu Międzykulturowego  JP II w Krakowie nagrodzone prace zostaną opublikowane  w specjalnej książce wydanej z okazji zbliżającej sie kanonizacji Jana Pawła II.  Opiekunem z ramienia Szkoły i Przedszkola była  pani Renata Woźniak.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola