Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Szóstka” w bibliotece

Data publikacji: 2014-01-10, Data modyfikacji: 2014-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 8.01.2014 r. przedszkolaki z grupy „Żabki” z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole wybrały się na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Celem wycieczki było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza.

Na przedszkolaków już czekała pani bibliotekarka – Anna Pietruszka, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie z niej korzystania. Po zwiedzeniu pomieszczenia pani bibliotekarka poprosiła naszych wychowanków, by wyjaśniły czym się różni biblioteka od księgarni. Dzieci z łatwością odpowiedziały na pytanie. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie książki znajdują się na półkach. Dzieciom bardzo spodobały się bogato ilustrowane książki, które prezentowała Pani Ania.

Gdy przedszkolaki przypominały sobie, jak należy obchodzić się z książką, nadszedł czas by z nich korzystać. „Żabki” bardzo często sięgają po książki z kącika w przedszkolu, ale takiego wyboru się nie spodziewały. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „BUM! BUM!! BUM!!!” autorstwa Przemysława Wechterowicza.

Pani bibliotekarka zachęciła starszaków, by wraz z rodzicami przyszli się zapisać i korzystać z bogatego księgozbioru.

Nawet nie zwróciliśmy uwagi jak szybko płynie czas i trzeba wracać do przedszkola. Jednakże współpraca z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Kole nadal będzie kontynuowana, gdyż Pani Anna Pietruszka odwiedzi nasze przedszkole już 18 lutego i przeprowadzi cykl zajęć z bajkoterapii w grupie „sześciolatków”.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola