Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święty Mikołaj w Klubie LOK

Data publikacji: 2017-01-26, Data modyfikacji: 2017-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Święty Mikołaj w Klubie LOK

Tradycją stały się odwiedziny świętego Mikołaja u dzieci z Koła przed feriami zimowymi w świetlicy Powiatowego Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka" w Kole.

Tym razem, w piątkowy styczniowy wieczór (20 stycznia) św. Mikołaj przybył do klubu aż z dwoma workami paczek pełnych słodyczy. Zanim spotkał się z dziećmi bawiły się wspólnie ze swoimi opiekunami w takt znanych dziecięcych przebojów. Św. Mikołaj swoje przybycie oznajmił dzwonkiem. Opowiedział im, że musiał przebyć długą drogę aż z dalekiej Laponii gdzie panuje królowa Śniegu znana dzieciom z baśni Andersena. Wspomniał, że sympatyczne renifery pozostały poza miastem, natomiast jego samego z workami słodyczy do oczekujących dzieci przyprowadziły krasnale. Oprócz słodyczy miał ze sobą pęk rózg dla „niegrzecznych dzieci" ale jak mu one same podpowiadały to bardziej przydały by się dla ich rodziców. Przy odbiorze paczki dzieci popisały się przed św. Mikołajem ulubioną dla nich piosenką czy wierszykiem. Jeszcze wspólny poczęstunek ze św. Mikołajem herbatą i pączkiem, a także zdjęcia pod choinką przybraną w kolorowe bombki, łańcuchy, lampki, które pozostaną dla nich wspaniałą pamiątką na długie lata. W zabawie choinkowej dzieci ze św. Mikołajem uczestniczyli również w imieniu burmistrza Miasta Koła naczelnicy wydziałów urzędu miejskiego Edyta Fabisiak i Robert Siwiński.

Rada Klubu LOK „Kolska Starówka" w Kole serdecznie dziękuje wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które pomogły zorganizować tą choinkową imprezę dla dzieci. Kierownik klubu dziękuje również paniom z Rady Klubu Irenie Tyburek, Alinie Szadkowskiej, Annie Wozińskiej i Małgorzacie Stężewskiej za jej przygotowanie.

Klub zaprasza młodzież oraz dzieci na II śniadanie w LOK w sobotę 28 stycznia br. na godz. 11.00 do swojej świetlicy przy ul. Pułaskiego 8 w Kole. Ze względu na szczupłość bazy lokalowej ilość uczestników jest ograniczona, prosimy więc o wcześniejsze zgłoszenia w klubie lub pod telefonem 691 358 576.

Foto i tekst Ryszard Borysiewicz

 

Urząd Miejski w Kole, Źródło artykułu: http://archiwum.kolo.pl/pl/aktualnosci/4902/swiety-mikolaj-w-klubie-lok, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Kole
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola