Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie wigilijne Kolskiego Stowarzyszenia Osób Głuchoniemych

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Członkowie Kolskiego Stowarzyszenia Osób Głuchoniemych wraz z dziećmi i zaproszonymi gośćmi, zasiedli przy wigilijnym stole.

Przybyłych uczestników wieczerzy wigilijnej powitała prezes stowarzyszenia Stefania Skąpska. W imieniu Pani Urszuli Polewskiej, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole oraz własnym Pani Agnieszka Rusin z PCPR-u złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, które na język migowy przetłumaczyła koleżanka z naszego stowarzyszenia.

Wszyscy łamiąc się opłatkiem składali sobie wzajemnie życzenia w znanym sobie języku migowym. Kolacja przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze rodzinnej przy wigilijnych potrawach. Takie uroczyste spotkania w swoim gronie to dla członków stowarzyszenia chwile bardzo radosne, na twarzach osób głuchoniemych widać było wielkie zadowolenie z tego wspólnego spotkania.

- Za tę radość im sprawioną dziękuję naszym wiernym i wieloletnim Darczyńcom, którzy sercem wysłuchali naszych próśb  i spieszą nam zawsze z pomocą, a bez których trudne by było zorganizowanie tak wspaniałego spotkania. Serdecznie dziękuję w imieniu moich podopiecznych, prosząc o dalszą życzliwą o nich pamięć. Życzę również Państwu zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2014 - powiedziała prezes stowarzyszenia.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola