Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SP nr 1 w Kole podsumowała projekt edukacyjny

Data publikacji: 2014-01-13, Data modyfikacji: 2014-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 

VI edycję projektu edukacyjnego „Od adwentu do Bożego Narodzenia” właśnie szczęśliwie zakończyła społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole. Przedsięwzięcie powołały cztery nauczycielki: Monika Broda, Katarzyna Łojewska, Aneta Łączkowska i Anna Opas.

To tradycyjne, szkolne świętowanie, podczas którego dzieci i młodzież wprowadzane są w bożonarodzeniowy klimat oraz poznają i utrwalają obyczaje. Od lat realizacja projektu rozpoczyna się wraz z nastaniem adwentu. W grudniu w szkole pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w licznych konkursach. W działaniach pomagało grono pedagogiczne, włączyli się też rodzice. Przez trzy tygodnie młodzi mieli okazję wykazać swoje talenty plastyczne, techniczne, literackie, aktorskie, wokalne. Odwiedzili Fabrykę Ozdób Choinkowych w Gnieźnie, uczestniczyli w prezentacjach multimedialnych o św. Mikołaju przygotowanych przez Bartłomieja Grzankę z kolskiego muzeum, a najpiękniejsze cherubiny pofrunęły do Miejskiego Domu Kultury w Lublinie na ogólnopolski konkurs „Anioły są takie…”. Były realizowane szkolne przedstawienia tematyczne i jasełka, wystawiane gościnie m.in. w świątyniach i przedszkolach. Z projektem od początku kojarzy się dobra zabawa, zdrowa rywalizacja, dzielenie się zdolnościami i pasjami oraz międzypokoleniowa współpraca, bowiem część prac powstaje w domach rodzinnych.

Dzień podsumowania przedsięwzięcia był czasem nagrodzenia zwycięzców konkursów oraz podziękowania osobom zaangażowanym w inicjatywę. Spotkanie umiliły jasełka w wykonaniu dzieci z kl. III d oraz prezentacja o staropolskich zwyczajach Bartłomieja Grzanki.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola