Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Śniadanie daje moc

Data publikacji: 2014-01-13, Data modyfikacji: 2014-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Zwycięzcami konkursu na reportaż w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc” w kategorii film została Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole. Klasa 3 b wraz z wychowawczynią Anną Cichą spożyła „Kowbojskie śniadanie”, udokumentowała ten fakt i zdobyła I miejsce w Polsce w przedsięwzięciu propagującym edukację zdrowotną.

W Dniu Zdrowego Śniadania, który przypada 8 listopada, uczniowie z klasy 3b z SP3 w Kole wspólnie przygotowali i zjedli najważniejszy posiłek dnia. To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy, to najlepszy start w nowy dzień! Działanie udokumentowali w postaci nagrania, które zatytułowali „Kowbojskie śniadanie”. Przystąpili do konkursu na reportaż z kategorii film a jednocześnie promowali zdrowy tryb życia.

W programie wzięło udział ponad 850 klas z całej Polski, a wśród nich najlepsza, czyli „nasza” otrzyma nagrodę finansową w wysokości 2.000 zł na zakup sprzętu potrzebnego instytucji oraz nagrody rzeczowe indywidualne w postaci zestawu śniadaniowego dla każdego ucznia ze zwycięskiej klasy.

Warto przypomnieć, że ta klasa i wychowawczyni znani są w różnych szczytnych inicjatyw. W 2012 roku zajęli I miejsce w Polsce w projekcie „Planeta Energii” i sprowadzili miasteczko energii do Koła, w którym bawili się i eksperymentowali wszyscy mieszkańcy, w 2013 roku zasłynęli w akcji " Stań po zielonej stronie mocy".

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola