Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pułkownik wręczył odznaczenia

Data publikacji: 2013-12-09, Data modyfikacji: 2013-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 

W Mikołajkowy Wieczór Powiatowy Klub Młodzieżowy Ligi Obrony Kraju „Kolska Starówka” w Kole, zaprosił do klubowej świetlicy na kawę, herbatę i ciasto osoby od lat związane z Klubem, wspierające jego działalność na rzecz dzieci i młodzieży.
 
Spotkanie było zarazem zakończeniem obchodów 10-lecia działalności Klubu. Pomimo śnieżnej zamieci jaka rozpętała się w tym dniu, odliczyli się niemal wszyscy zaproszeni goście. Historię powstania klubu i jego osiągnieć w minionym 10-leciu przybliżył kierownik organizacji, który na koniec swojego wystąpienia wspomniał: - Pozwólcie Państwo abyśmy my byli tym razem Świętymi Mikołajami i dla was w podziękowaniu za przychylność jaką udzielaliście nam przez minione lata - poprosił przybyłych na spotkanie Dyrektora BWZW LOK w Poznaniu płk mgr Janusza Dobrzańskiego oraz Prezesa ZP LOK w Kole mgr Andrzeja Kowalewskiego o uhonorowanie srebrnymi medalami „Za Zasługi dla LOK” Elżbietę Merło z WOOD-MIZER w Kole i Andrzeja Białeckiego z PRDM w Kole. Brązowymi medalami uhonorowano natomiast Katarzynę Grzelak, wychowawczynię obozów letnich LOK oraz Jadwigę Wypychowską, kierownika Zespołu Ludowego „Grzegorzewianki”. Ponadto wielu zaproszonym gościom wręczone zostały dyplomy - podziękowania.
 
W części artystycznej spotkania wierszem patriotycznym popisała się Michalina Koligat z Kościelca a Martyna Grzelak interpretacją na skrzypcach utworów znanych klasyków. Przy akompaniamencie akordeonu wybrzmiały piosenki ludowe oraz z tras zagranicznych „Grzegorzewianek” w wykonaniu Małgorzaty Stężewskiej oraz Jadwigi Wypychowskiej.
 
W swoich wystąpieniach goście pozytywnie ocenili działalność Klubu.
 

 

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola