Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedszkolaki z PM 5 na balowej sali

Data publikacji: 2017-01-30, Data modyfikacji: 2017-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedszkolaki z PM 5 na balowej sali

Dzieci uwielbiają odgrywać różne role, wcielać się w swoich ulubionych bohaterów, postacie z bajek czy zwierzątka. Zabawa z odgrywaniem ról rozwija emocjonalnie i społecznie, pozwala przeżywać uczucia własne oraz innych, uczy komunikacji, daje nowe możliwości ekspresji. Maski, kostiumy, radość w oczach i rumieniec ekscytacji na buziach przedszkolaków widok to niezapomniany.

Doskonałą sposobnością do takiej właśnie zabawy był zorganizowany przez PM 5 w Kole wielki bal karnawałowy. Przedszkolaki nie mogły się go doczekać. W międzyczasie na zajęciach plastycznych robiły maski , pompowały balony do dekoracji sali balowej , planowały w jakie stroje się przebiorą. Na zajęciach muzycznych trenowały zaś swoje umiejętności taneczne. Później pozostało już tylko udać się do sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole. W balu uczestniczyły dzieci ze wszystkich sześciu grup wiekowych. Dla starszaków był on kolejnym, dla maluszków pierwszym takim doświadczeniem. Choć nie jeden bal jeszcze przed nimi, każdy pamiętać będą inaczej.

Tegoroczny bal, dopiero co się odbył, a już wieloma barwami i wrażeniami wpisał się w pamięć. Jego obraz przedszkolaki zachowają także na pamiątkowych fotografiach z imprezy. Zabawa karnawałowa to w kalendarzu PM 5 wydarzenie, którego nie można pominąć. Służy ona poszerzeniu doświadczeń emocjonalno-społecznych, poznawczych, integracji środowiska rodzinnego , przedszkolnego i lokalnego. Przy takiej okazji przedszkolaki w praktyce poznają to, czego dowiedziały się z wierszy, piosenek, opowiadań, ilustracji dobrze się przy tym bawiąc. W zabawie tej uczestniczyli aktywnie także rodzice oraz kadra pedagogiczna i personel pomocniczy przedszkola.

Oprawę muzyczną oraz prowadzenie imprezy zapewniła Muzyczna Agencja Artystyczna Art Es z Łodzi. Prowadzących w osobach pani Ewy Szymkiewicz i pan Sławomira Bartkiwicza dzieci doskonale znają z koncertów muzycznych organizowanych co miesiąc w przedszkolu. Tym chętniej uczestniczyły w zabawie, do której artyści przygotowali się jak zwykle wyśmienicie. Wspólne pląsy przy muzyce, śpiewanie znanych przebojów, przygotowane dla dzieci, rodziców i kadry przedszkola zadania ruchowe skojarzone z muzyką zachęcały do zabawy. Wszyscy czerpali z niej pozytywne emocje, taki był też główny cel imprezy.

By dopełnić radości dzieciom, w porozumieniu z Radą Rodziców zapewniono wszystkim wychowankom PM 5 upominki, było i coś do zabawy i coś ku uciesze podniebienia. Ponowne przy tej okazji spotkanie z Mikołajem było dla wszystkich dzieci dodatkową niespodzianką. Na uczestników balu czekały w przerwie między tańcami słodkie ciasteczkowe misiaki i soki. Dorośli mogli pokrzepić się kawą .

Tegoroczny bal przedszkolaków w PM 5 był prawdziwą rewią balowych strojów. Zapewnili je jak zawsze życzliwi przedsięwzięciu rodzice. Zdumiewały te gotowe i te , które powstały dzięki bogatej wyobraźni i kreatywności rodziców. Czas spędzony na zabawie w dużej grupie , w której każdy jest inny i wyjątkowy to rzecz bezcenna. Wspólne działanie i kontakt z drugim człowiekiem jest ważny, wszak jesteśmy istotami społecznymi. W rzeczywistości , w której świat wirtualny cieszy się dużym zainteresowaniem warto czasem odwołać się do tego, co ma znaczenie ponadczasowe i uniwersalne.

Wszystkim zaangażowanym w organizację balu tj. Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole za udostępnienie sali, panu Jackowi Trębackiemu za podjęcie się roli Mikołaja, rodzicom za ufundowanie upominków i strojów dla dzieci , przekazanie materiałów do dekoracji sali oraz pomoc w jej przygotowaniu , panu Eugeniuszowi Gembce za sporządzenie dokumentacji fotograficznej z imprezy, a także kadrze pedagogicznej i personelowi pomocniczemu PM 5 dziękujemy w imieniu dyrektora PM 5 pani Agnieszki Kozajda.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy i udziału w kolejnym balu za rok.

oprac. R.Z. PM 5
foto Eugeniusz Gembka

 

Urząd Miejski w Kole, Źródło artykułu: http://archiwum.kolo.pl/pl/aktualnosci/4908/przedszkolaki-z-pm-5-na-balowej-sali, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Kole
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola