Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedszkolaki z kolskiej „szóstki” dla babć i dziadków

Data publikacji: 2014-01-23, Data modyfikacji: 2014-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Wszystkie dzieci uczęszczające do kolskiego Przedszkola nr 6 w Kole wystąpiły na scenie Miejskiego Domu Kultury w koncercie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zainteresowanie inicjatywą przerosło najśmielsze oczekiwania, a milusińscy, choć pierwszy raz na dużej sali, czuli się w nowych rolach jak ryby w wodzie!

W ostatnim czasie całe przedszkole żyło wielkim występem, bowiem dzieci jeszcze nie miały okazji pokazać się na scenie Miejskiego Domu Kultury. Milusińscy, pod opieką nauczycieli, ćwiczyli z dużym zaangażowaniem tylko w swojej placówce, a na dużej sali wystąpili bez próby! Tuż przed występem widać było emocje, czy wszystko wypadnie dobrze. Obawy okazały się płonne, przedszkolaki tańczyły, śpiewały, recytowały tak wspaniale, że wśród obecnych widać było podziw pomieszany ze wzruszeniem. Sala nie pomieściła wszystkich zainteresowanych występem, nie tylko babcie i dziadkowie, ale całe rodziny przyszły zobaczyć debiut kilkulatków. Dzieci pokazały, jak dużo już potrafią.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola