Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Plebiscyt na "Kolską Osobowość Roku 2013"

Data publikacji: 2014-02-24, Data modyfikacji: 2014-02-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole ogłosiła plebiscyt na Kolską Osobowość roku 2013. To prestiżowe wyróżnienie świadczące o lokalnej popularności, posiadaniem którego poszczycić się może już kilka osób i stowarzyszeń.

Plebiscyt trwa od 17 lutego do 27 maja 2014 r., a jego celem jest wyłonienie spośród mieszkańców regionu laureata – nominowanego przez czytelników i organizatora – który w roku 2013 aktywnie angażował się w życie regionu lub promował go na forum powiatu, województwa, kraju lub działał na rzecz społeczności lokalnej. Wśród nominowanych mogą znaleźć się: ludzie kultury, biznesu, działacze społeczni, politycy, postacie medialne, nauczyciele, lekarze, sportowcy i inni. Głosowanie na KOLSKĄ OSOBOWOŚĆ ROKU 2013 odbywać się będzie w dwojaki sposób: przez internet oraz wypełnienie w siedzibie organizatora kuponu. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą drogą mailową na adres: biblioteka@kolo.pl, oraz na kuponach znajdujących się w książnicy do 31 marca. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko kandydata, powód nominacji, zdjęcie kandydata (opcjonalnie), dane osoby zgłaszającej. Dodatkowo PiMBP uzupełni listę kandydatami nominowanymi przez siebie. Pełna lista kandydatów wraz z instrukcją do głosowania zostanie opublikowana na stronie biblioteki www.biblioteka-kolo.pl 7 kwietnia.

Głosować można na dwa sposoby. Sposób pierwszy: od 7 kwietnia do 23 maja 2014 r. (do godz. 23:59) na stronie internetowej organizatora wystarczy kliknąć na nazwisko kandydata. W ciągu doby można oddać 5 głosów na każdego kandydata. Waga każdego głosu wynosi: 1. Sposób drugi (z wykorzystaniem kuponów): głosować można wyłącznie poprzez postawienie na kuponie znaku X przy nazwisku jednego kandydata; kupony można składać poprzez wrzucenie ich do urn znajdujących się w siedzibach organizatora: ul. Kolejowa 19, ul. Wojciechowskiego 30, ul. Wyszyńskiego 14, od 7 kwietnia do 23 maja do godziny 18:00. Ogłoszenie wyniku Plebiscytu odbędzie się 27 maja 2014 r. na stronie internetowej biblioteki. Uroczyste wręczenie statuetki Kolskiej Osobowości Roku 2013 odbędzie się 5 czerwca 2014 r. w książnicy.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola