Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsi zwiedzający muzeum w Nowym Roku

Data publikacji: 2017-01-06, Data modyfikacji: 2017-01-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Pierwsi zwiedzający muzeum w Nowym Roku

W minionym roku wystawy w kolskim muzeum odwiedziło prawie 3, 5 tys. osób. Również nowy 2017 rok rozpoczął się sporym zainteresowaniem ze strony zwiedzających m. in. w jego pierwszych dniach Muzeum Technik Ceramicznych odwiedzili uczniowie klasy Vc ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kole pod opieką Pana Pawła Rakowskiego. 

Dzieci obejrzały ekspozycje poświęcone stuleciu kolskiego banknotu miejskiego ze zbiorów Pana Rafała Marciniaka i towarzyszącą im wystawę pokazującą sklep kolonialny z tej epoki ze zbiorów Pana Piotra Śniegockiego oraz zbiór monet i medali Jarosława Janczewskiego poświęcony królowi Kazimierzowi Wielkiemu - założycielowi naszego miasta.  

redakcja, Źródło artykułu: archiwum.kolo.pl, Autor zdjęć: archiwum.kolo.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola