Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Noworoczne Spotkanie w Klubie LOK

Data publikacji: 2017-01-26, Data modyfikacji: 2017-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Noworoczne Spotkanie w Klubie LOK

Z udziałem członków Ligi Obrony Kraju w Kole i zaproszonych gości Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka" zorganizował 21 stycznia noworoczne spotkanie w świetlicy klubowej przy ul. Pułaskiego 8. Zaproszonego na to spotkanie Burmistrza Miasta Koło Stanisława Maciaszka reprezentowała naczelnik urzędu miasta Edyta Fabisiak.

Przy lampce szampana kierownik klubu podziękował wszystkim obecnym za uczestnictwo w tym spotkaniu, podziękował za dotychczasowe wspieranie działalności klubu na rzecz dzieci i młodzieży z Koła i pokrótce nakreślił zamierzenia organizacyjne klubu LOK „Kolska Starówka" na obecny 2017 rok.

Wspomniał, że w tym roku Klub obchodzić będzie swoje XV Lecie.

Natomiast przy herbacie, wędlinach, żurku i cieście do późnego wieczoru wspominano niełatwe początki powstania klubu w 2002 roku (28 maja) jego ciekawą historię, a także wysuwano propozycje w działalności na rok bieżący.

Foto i tekst Ryszard Borysiewicz

 

Urząd Miejski w Kole, Źródło artykułu: http://archiwum.kolo.pl/pl/aktualnosci/4903/noworoczne-spotkanie-w-klubie-lok, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Kole
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola