Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowa hala produkcyjna Wood-Mizer w Kole

Data publikacji: 2014-01-31, Data modyfikacji: 2014-01-31
A A AWydrukDrukuj  
 

29 stycznia odbyła się uroczystość otwarcia nowej hali produkcyjnej firmy Wood-Mizer Industries sp. z o.o. w Kole. Obiekt ma łączną powierzchnię 4 tys. m kw., z czego 3400 m to część, która będzie bezpośrednio służyła zwiększeniu produkcji w kolskim zakładzie.

Richard Vivers prezes Wood-Mizer Holdings podkreślił, że to co dzisiaj świętujemy w Kole nie byłoby możliwe, gdyby nie praca zespołowa i wysiłek wielu ludzi. W sposób szczególny podziękował Andrzejowi Bieleckiemu z firmy AIG Architekci za zaprojektowanie hali, Ryszardowi Wilczewskiemu z firmy Budrem za wykonanie inwestycji, a Leszkowi Kmieciowi za wybudowanie dróg dojazdowych i parkingów. Dyrektor zarządzający Wood-Mizer Industries sp. z o. o. w Kole Robert Bagiński podkreślił, że nowa inwestycja znacząco rozszerza możliwości zakładu w Kole i podziękował Radzie Nadzorczej i Zarządowi za  podjęcie decyzji o lokalizacji tego przedsięwzięcia właśnie w Kole.

Przedstawiciele Wood-Mizer zwrócili także uwagę, na to, że budowa nowej hali produkcyjnej była związana również z inicjatywą Burmistrza Miasta Koła i Rady Miejskiej w Kole stworzenia przez miasto drogi dojazdowej do tej hali. Burmistrz Mieczysław Drożdżewski przypomniał, że ta właśnie historyczna decyzja Rady Nadzorczej i Zarządu o nowej inwestycji w Kole zapadła podczas ich posiedzenia w Ratuszu Miejskim w Kole i wyraził nadzieję, że nie będzie to ostatnia inwestycja firmy w Kole, a władze miasta nadal będą otwarte na wspólne przedsięwzięcia. Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Pękacz przekazując uchwałę Rady Miejskiej o nadaniu drodze prowadzącej do hali imienia Krystiana Lendli - jednego z pierwszych menadżerów Wood-Mizer wyraziła poczucie obopólnej satysfakcji ze wspólnie realizowanych inwestycji służących rozwojowi miasta. Gratulacje złożyli także wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak i Starosta Kolski Wieńczyslaw Oblizajek.

Na zakończenie uroczystości wystąpili artyści Teatru Muzycznego Roma z Warszawy prezentując fragmenty najsłynniejszych musicali m.in. Les Miserables, Nine, Chicago, Notre Dame de Paris, Grease, Deszczowa Piosenka, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Moulin Rouge, Taniec Wampirów i Mamma Mia. Uroczystość prowadzili Anna Wojtkowiak i Adrian Krakówka.

Zobacz więcej: Informacja prasowa o nowej hali produkcyjnej Wood-Mizer Industries sp  z o.o. w Kole

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola