Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nie wulgaryzmom!

Data publikacji: 2014-03-05, Data modyfikacji: 2014-03-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „Nie wulgaryzmom”. Celem konkursu jest wyrobienie umiejętności organizowania wolnego czasu, edukacja plastyczna dzieci i młodzieży oraz walka z wulgaryzmami. 

Zadanie konkursowe:

 • Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie plakatu nawołującego do walki z wulgaryzmami,przejawami łamania czystości języka polskiego [wulgaryzm - wyraz lub wyrażenie będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie].

Uczestnicy konkursu:

 • uczniowie: klas 4-6 szkół podstawowych
 • uczniowie szkół gimnazjalnych

Warsztat:

 • plakat – format papieru: A3
 • technika prac: dowolna
 • materiały: dowolne

Założenia organizacyjne:

 • Ocenie nie będą podlegać prace zespołowe
 • Prace nadesłane na konkurs przechodzą ma własność Organizatora konkursu – PiMBP w Kole i nie będą odsyłane. Poprzez zgłoszenie pracy na konkurs autorzy prac bezpłatnie przenoszą na Organizatora prawa autorskie zgodnie z art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.1994 poz. 83) oraz jednocześnie akceptują warunki regulaminu konkursu, wyrażają zgodę na bezpłatne eksponowanie nadesłanych prac. Informacje na temat uczestników konkursu, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych, objęte są tajemnicą wykorzystanie zostaną jedynie w sposób określony w niniejszym regulaminie
 • Pracę konkursową z podanymi: imieniem, nazwiskiem, wiekiem młodego artysty; imieniem i nazwiskiem opiekuna; oraz adresem szkoły, należy dostarczyć do 11 kwietnia 2014 r. na adres: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna; ul. Kolejowa 19; 62-600 Koło

Dodatkowe informacje: Anna Pietruszka – e-mail: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl

 • Prace oceni Jury pod przewodnictwem Eweliny Jasińskiej – historyka sztuki
 • Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni w kwietniu na uroczystość podsumowującą konkurs, połączoną z wręczeniem nagród
 • Informację o przebiegu konkursu i laureatach Organizator umieści na stronie internetowej: www.biblioteka-kolo.pl
 • Nie wysyłamy indywidualnych podziękowań za udział w konkursie
UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola