Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nie ma nudy w bibliotece

Data publikacji: 2014-02-07, Data modyfikacji: 2014-02-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Nie tylko pod znakiem książek przebiegają zajęcia w czasie ferii w Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, choć w Roku z Rekoszem faktycznie jego opowiadania są czytane. Spotkania kilkulatków w książnicy obfitują też w inne przyjemności.

Gdy przybyliśmy do instytucji, dzieci pochłaniały perypetie bohaterów książki Dariusza Rekosza „Mors, Pinky i archiwum pułkownika Bergmana”. Odprężeniem po lekturze było klejenie i kolorowanie miarek, na których milusińscy w domach będą zaznaczać, jak szybko rosną. Następnie dzieci zasiadły do poczęstunku, a po nim przystąpiły do wesołej zabawy pod okiem opiekującej się nimi pani Anny Pietruszki. Zajęcia dostały tak przemyślane, by odpowiadały uczestniczącym w nich chętnym 6-9 latkom. Stąd poza czytaniem, przewidziano wiele zajęć biblioterapeutycznych, manualnych, ruchowych oraz dramę.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola