Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Narada kolskiego LOK

Data publikacji: 2014-02-26, Data modyfikacji: 2014-02-26
A A AWydrukDrukuj  
 

W świetlicy Klubu Młodzieżowego LOK „Kolska Starówka” w Kole przy ul. Pułaskiego 8 spotkali się członkowie Rady Powiatowej LOK i komisji rewizyjnej oraz prezesi klubów i kół LOK z powiatu kolskiego. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Klubu LOK ze Świnic Warckich z województwa łódzkiego. Gościem kolskich „lokowców” był ppłk Bogdan Mrowiec, sekretarz BWZW LOK w Poznaniu.

Zebranych powitał prezes ZP LOK w Kole Andrzej Kowalewski. Przedstawił program spotkania zaakceptowany przez jego uczestników i poszerzony o punkt nadania wyróżnień LOK. Srebrną odznakę lokowską otrzymał Piotr Kapalski z Urzędu Miejskiego w Kole, natomiast srebrny medal „Za zasługi dla LOK” odebrał Robert Andre z firmy Andre Abrasive Articles z Koła.
 
W części obrad, prezes Andrzej Kowalewski zapoznał zebranych ze sprawozdaniem za 2013 rok. Poruszono również sprawę opłacalności składek członkowskich. Prezes wspomniał, że kolska organizacja LOK wypadła najlepiej spośród innych organizacji LOK w Wielkopolsce, realizując składki za 2013 rok w 182 %. W wypowiedziach poruszono również sprawy strzelnic w Dąbiu, Kole i Świnicach Warckich, gospodarowanie bronią, szkolenie instruktorów strzelectwa sportowego. Przyjęto plan pracy na 2014 rok, głównie organizacji zawodów strzeleckich w powiecie, jak również akcji „ZIMA” i „LATO z LOK”. Decyzją zebranych zawieszono działalność Klubu LOK przy Ośrodku Szkolenia Kierowców.
 
Ppłk Bogdan Mrowiec pozytywnie ocenił działalność kolskiej organizacji LOK, życząc wszystkim zebranym osiągania jeszcze lepszych wyników na strzelnicy, owocnej współpracy z młodzieżą a przede wszystkim pozyskiwanie sponsorów do realizacji własnych zamierzeń. Herbatę, kawę i ciastka ufundował Klub LOK „Kolska Starówka” w Kole.
 

 

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola