Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Muzyczne ferie w MDK

Data publikacji: 2014-02-11, Data modyfikacji: 2014-02-11
A A AWydrukDrukuj  
 

W Miejskim Domu Kultury trwają dziś „kolskie perkusjonalia”. Ich celem jest przybliżenie gry na instrumentach typowych dla muzyki latynoamerykańskiej. Interesujące warsztaty prowadzi Przemysław Maziarz z Kłodawy. Od rana zajęcia odbyły dzieci, od 16.00 instytucja kieruje zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu do młodzieży i dorosłych.

Zajęcia z młodszymi zdominowały animacje muzyczne, nauka budowy instrumentów i zabawa na nich, na uczestniczących w popołudniowych warsztatach czeka trudniejsze zadanie,  mianowicie nauka rytmu kubańskiej cha chy i wspólna gra utworu w tym klimacie.

Kilkugodzinne spotkanie nie da wiedzy i umiejętności, by koncertować w duchu latino i afro, ale może być inspiracją do samodzielnych poszukiwań. Sam prowadzący, choć ma muzyczne wykształcenie przyznał, że zdobyta na uczelni wiedza zaintrygowała go do dalszego działania w tym stylu muzycznym, a dziś chciałby tę pasję zaszczepić innym ludziom. – By nauczyć się grać profesjonalnie potrzeba czasu – przyznał pan Przemysław, - a ja chcę tu dziś stworzyć grupę, która pobawi się muzycznie na tych instrumentach, udowodnię, że styl latino można wykorzystać też w polskiej muzyce.

Kto ma ochotę przekonać się, co można zdziałać mając w ręce bongosy, maracasy, kastaniety, dzwonki, conga i inne instrumenty, może przybyć jeszcze dziś do MDK. Zajęcia (nieodpłatne!) odbędą się w godz. 16.00 – 20.00.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola