Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mikołajki w kolskiej książnicy

Data publikacji: 2013-12-16, Data modyfikacji: 2013-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Mnóstwo atrakcji czekało na kilkulatków przybyłych do Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole na mikołajki. Milusińscy dowiedzieli się, kim jest Mikołaj w różnych kulturach, jaką drogę przebywają prezenty i poznali losy kotka, pomocnika Gwiazdora.

Imprezę w książnicy zorganizowano dla 6-9 letnich dzieci z grupy biblioterapeutycznej, prowadzonej przez panią Annę Pietruszkę, wraz z przyjaciółmi. Na obecnych czekało wiele atrakcji. Najpierw milusińscy przebrali się za renifery. Omawiali postać św. Mikołaja w różnych kulturach. Dużo śmiechu wywołała zabawa w jazdę pociągiem do świętego, po czym z zawiązanymi oczami rysowali elementy jego stroju. Dowiedzieli się, jak z fabryki zabawek prezenty przez komin, i na inne sposoby, trafiają pod strzechy. Zanim zasiedli do poczęstunku, jeszcze wykleili postać Mikołaja. Spotkanie w książnicy, lidera akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” nie mogło się zakończyć bez poznania nowej lektury, młodych zaciekawiły perypetie kotka, pomocnika świętego.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola