Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mikołaj w Przedszkolu Miejskim nr 6

Data publikacji: 2013-12-12, Data modyfikacji: 2013-12-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Święty Mikołaj to postać piękna, niezwykła, tajemnicza i cudowna, to uosobienie dobroci, wyrozumiałości i hojności, to najlepszy ze wszystkich świętych; to święty, który przez całe swe życie z wielkim oddaniem pomagał ludziom, wspierał ich i uszczęśliwiał. W miesiącu grudniu dzieci w wielu krajach świata, częściej niż w innych miesiącach otrzymują prezenty.

Znaczenie takich sytuacji jest ogromne. Pragnąc radości dzieci, obdarowujemy je z różnych powodów także i w przedszkolu. Z tego powodu 6 grudnia 2013r. odbyło się spotkanie pt.: „Mikołaj w przedszkolu”. Opracowaniem scenariusza i prowadzeniem spotkania zajęła się pani Katarzyna Sołohub – nauczycielka z grup 3 i 6 – latków.

Wszystkie dzieci, które tego dnia przybyły do przedszkola witane były słodyczami. Podczas oczekiwania na Mikołaja, dzieci ubrane w mikołajkowe czapki, zgromadziły się na przedszkolnym holu. Kiedy miły gość zawitał w progi przedszkola radości nie było końca. Najpierw Mikołaj przywitał się z dziećmi, a następnie zatańczył.  Wszystkie przedszkolaki brały udział w „Quizie o Świętym Mikołaju” i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Kolejnym punktem uroczystości było zaprezentowanie przez każdą grupę przedszkolną występów dla Świętego Mikołaja. „Maluszki” przygotowały zabawę muzyczno – ruchową „Pociąg”; „Misiaczki” – zaprezentowały taniec z chustą animacyjną KLANZA do utworu „Fale Dunaju”; „Piraci” -  przedstawiły Mikołajowi eksperymenty - „Balonowa waga” i „Szaszłyk balonowy”; „Krasnoludki” – zaśpiewały i zagrały na instrumentach do piosenki pt. „Kto to”; a „Żabki” – przygotowały portret Mikołaja i zaśpiewały piosenkę pt. „Mikołaj”.

Po zaprezentowaniu przez wszystkie grupy występów dla Mikołaja,  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Choinka – zielony symbol świąt”. Na konkurs wpłynęło 48 prac, z czego zostało przyznanych 9 wyróżnień. Mikołaj wręczył dzieciom biorącym udział w konkursie nagrody, upominki i dyplomy. Organizatorem konkursu była pani Izabela Michalak.

Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców.

Na zakończenie odbyła się dyskoteka mikołajkowa, podczas której wszystkie dzieci pożegnały Mikołaja, z nadzieją, iż powróci do nas za rok.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola