Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MDK zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej „Żerków 2013”

Data publikacji: 2014-02-28, Data modyfikacji: 2014-02-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Na wystawę poplenerową “VI PLENER MALARSKI – OBRAZ – ŻERKÓW 2013”, w dniu 7 marca 2014 r. o godz. 17.00, do Galerii Foyer kolskiego emdeku, zaprasza Związek Polskich Artystów Plastyków Zarząd Okręgu w Poznaniu oraz Miejski Dom Kultury w Kole. 

“Żerków i jego okolice zwane Szwajcarią żerkowską w pełni zasługują tę nazwę. Pagórkowaty teren nietypowy dla równiny wielkopolskiej, pięknie zagospodarowany architektonicznie, szczególnie budownictwem sakralnym, staje się impulsem twórczym dla coraz chętniej przybywających tu artystów. Mimo wielokrotnego uczestnictwa w organizowanych tu plenerach malarskich, artyści ciągle znajdują inspirację do pracy twórczej (...). Nie mniej ważnym elementem zachęcającym do organizowania plenerów w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie jest ich atmosfera, na którą składa się wiele czynników. Do najważniejszych niewątpliwie należy poza wzajemnym stosunkiem artystów do siebie, klimat i warunki stwarzane przez gospodarza (...). Dowodem na wspaniałą atmosferę i zadowolenie uczestników pleneru jest bogaty plon, w postaci licznych i wartościowych plenerów. Tegoroczny plener malarski organizowany przez Zarząd Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w Poznaniu i Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie, odbył się w dniach 8 – 19 lipca 2013 r. Uczestniczyło w nim 15 artystów z Poznania i Wielkopolski”. Z atalogu wystawy; Kurator pleneru, Waldemar Idzikowski
  W ramach wystawy prezentowanej w galeriach domu kultury zobaczymy prace: Niny Badowskiej, Bożeny Fabik – Beim, Stefanii Danieli Cholewczyńskiej – Derwich, Barbary Kamyszek – Gieburowskiej, Wandy Elżbiety Gostyńskiej, Adama Gostyńskiego, Marianny Grabowskiej, Bożeny Hubickiej, Waldemara Mieczysława Idzikowskiego, Marzeny Cecylii Karcz, Pelagii Kopczyńskiej, Sławomira Kuszczaka, Bolesława Musierowicza, Nony Cyplik Olejniczak, Alojzego Piątkowskiego.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola