Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Małgorzata Łukasik pełniącą obowiązki dyrektora MOSiR-u

Data publikacji: 2014-01-14, Data modyfikacji: 2014-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Z ogromnym zainteresowaniem społecznym spotkały się ostatnie decyzje burmistrza miasta dotyczące powołania kierowników basenu w Kole, a w konsekwencji ogłoszenia konkursu na dyrektora MOSiR-u, bowiem jednym z szefów krytej pływalni została pani Marta Zakrocka, dotychczas dowodząca ośrodkiem sportu. Ostatecznie konkurs się nie odbył, a zarządzeniem burmistrza pełniącą obowiązki dyrektora została Małgorzata Łukasik, doświadczony pracownik tej placówki.

- Decyzja pana burmistrza była dla mnie dużym zaskoczeniem – przyznała pani Łukasik, która dopiero drugi tydzień wdraża się w nowe obowiązki, jednocześnie nadal wykonując dotychczasowe. Posiada 17-letnie doświadczenie w pracy urzędniczej, była inspektorem do spraw kadrowo-administracyjnych MOSIR-u od początku istnienia instytucji, czyli od września 2007 r. W latach 2008-2011 miała zwiększony zakres obowiązków służbowych, po odejściu na emeryturę kierownika. Wcześniej uczestniczyła w organizowaniu imprez lokalnych w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kole, przez pewien czas była także pracownikiem Miejskiego Zespołu Oświatowego.

Zapytana, czy czuje się przygotowana do pełnienia nowej roli, po. dyrektora przyznała, że blisko współpracowała z p. Martą Zakrocką wiele się ucząc od tej znakomitej organizatorki i menadżerki, a kontynuacja wypracowanych form pracy ośrodka zapewni mu na dalsze sprawne funkcjonowanie. Ponieważ pani Małgorzata powołana została na okres jednego roku lub krótszy, na razie nie planuje wprowadzenia radykalnych zmian. – Większość zadań jest już zaplanowana, więc zamierzam trzymać się ustalonego kalendarza imprez – przyznała. – Jednocześnie widzę potrzebę reagowania na potrzeby środowiska lokalnego, dlatego przygotowując zajęcia w okresie ferii zimowych, czym obecnie się zajmuję, zamierzam usunąć dyscypliny, które w ubiegłym roku nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem dzieci i młodzieży, a w ich miejsce zaproponować młodym turnieje tenisa stołowego i badmintona.

Nowej pani dyrektor życzymy sukcesów, z pożytkiem dla społeczności lokalnej.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola