Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs plastyczny w książnicy

Data publikacji: 2014-01-24, Data modyfikacji: 2014-01-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Jeśli wierzymy w świętego Mikołaja, to i istnienie towarzyszącego mu elfa musimy przyjąć za pewnik. A jak on wygląda? Ustaliły to dzieci i młodzież uczestnicząca w konkursie plastycznym „Elf Świętego Mikołaja” ogłoszonym przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

W tym względzie dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego komisja oceniająca, w której pracowali: bibliotekarka Anna Pietruszka oraz historyk sztuki Ewelina Jasińska uważnie przyjrzała się 48 nadesłanym, barwnym postaciom, wykonanym różnymi technikami z najrozmaitszych tworzyw. Jurorki przyznały w kategorii dzieci z klas I-III szkół podstawowych I miejsce Aleksandrze Bim z kolskiej SP nr 1, II Zuzannie Kropidłowskiej z ZS w Bogusławicach. W grupie uczniów klas IV-VI czołowe lokaty zajęły: Agnieszka Ziółkowska z kolskiej SP nr 3, Weronika Tęgos z tej samej placówki i Julia Antkiewicz z SP nr 1. Spośród gimnazjalistów najpiękniejsze elfy wykonali: Damian Frątczak z Gim. nr 1 w Kole, Piotr Woźnicki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Daria Korytkowska z ZS w Bogusławicach.

Laureaci odebrali nagrody książkowe.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola