Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert charytatywny chóru "Kantata"

Data publikacji: 2013-12-19, Data modyfikacji: 2013-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 

Od około 5 lat przy kolskim Liceum Ogólnokształcącym działa chór „Kantata”, koncertujący charytatywnie, a w repertuarze swym mający m.in. wielkie przeboje musicalowe. To wystarczy, by każdy chciał śpiewać w tych chórze, a kto nie potrafi, by był jego wiernym słuchaczem.

Założyciel i opiekunem artystycznym grupy jest nauczycielka Sylwia Pokrywczyńska, a jej skład stanowią uczniowie oraz absolwenci, którzy nie chcą rozstawać się z formacją, choć już nie pobierają nauki w LO. Łącznie 45 osób śpiewa w szczytnym celu, bowiem większość występów związana jest z działaniem dobroczynnym. Ostatnio muzycy wystąpili w IV grudniowym koncercie charytatywnym w Miejskim Domu Kultury w Kole. Inicjatywa, jak poprzednie służyła zebraniu pieniędzy dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z przeznaczeniem na ich wyjazd do teatru lub kina. Wśród publiczności znalazły się rodziny śpiewających, przedstawiciele władz lokalnych, instytucji, duchowieństwa, zwłaszcza parafii gdzie koncertują, oraz kilka klas z LO. Udało się zgromadzić 1043 złote, które już przekazane zostały Radzie Rodziców SOS-W. Dzięki nim młodzież zazna wartościowej rozrywki, bowiem wybierze się do teatru.

Młodzi już planują muzycznie przyszły rok, przeglądają zaproszenia i opracowują „trasę koncertową”. W mijającym roku występowali kilkanaście razy, najczęściej w okolicznych kościołach, zbierając jednocześnie na dożywianie dzieci. Repertuar mają bogaty, zależny od miejsca i celu. Słuchacze najcieplej przyjmują wielkie przeboje musicalowe, jak choćby z Romeo i Julii, Metra, Tańca Wampirów, także aranżacje Piotra Rubika i szlagiery, jak „Kocham cię życie”.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola