Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komputery dla dzieci z „trójki”

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Integracyjna klasa IVa ze szkoły Podstawowej nr 3 w Kole otrzymała od firmy Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o. dwa zestawy komputerowe, które pomogą urozmaicić i uatrakcyjnić zajęcia lekcyjne. Z apelem do spółki wystąpiła wychowawczyni oddziału, pani Katarzyna Kaźmierczak, a jej prośba spotkała się z życzliwym zrozumieniem.

- Z wielką przyjemnością przywieźliśmy wam komputery, oby się sprawdzały, mamy nadzieję na przyszłą współpracę – powiedzieli reprezentanci firmy, którzy w piątek zjawili się w SP3 i spotkali z dziećmi klasy 4a. Milusińscy nie kryli zadowolenia, a wicedyrektor placówki Grażyna Trocińska, korzystając z chwili poprosiła gości, by wsparli też realizowaną przez szkołę akcję „Stań po zielonej stronie mocy” i oddali elektrośmieci, za które w szkole pojawią się kolejne suweniry.

Odkąd „trójka” zakupiła tablice mobilne, zabiega, by w każdej klasie pojawił się komputer, wtedy łatwiej będzie korzystać z nowoczesnego sprzętu. Wciąż trwają poszukiwania sponsorów, dzięki którym można ulepszać bazę dydaktyczną. Kontakt nawiązany przez wychowawczynię klasy być może poskutkuje kolejnymi darami dla szkoły. Inne lokalne firmy także dbają o edukację „naszych” dzieci, niedawno Sanitec Koło udzielił wsparcia finansowego z przeznaczeniem na doposażenie pracowni komputerowej.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola