Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolska „trójka” szkołą w ruchu

Data publikacji: 2014-01-24, Data modyfikacji: 2014-01-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole dają dzieciom szansę na realizację ich sportowych marzeń poprzez organizację ciekawych zajęć w-f w budynku szkoły i poza nią, realizując założenia MEN, które ogłosiło 2013/2014 „Rokiem Szkoły w Ruchu”. W ramach tej akcji, na zaproszenie pana Pawła Maciejewskiego, klasy V i VI odwiedziły Fitness Klub Koło, gdzie wzięły udział w profesjonalnych zajęciach z trenerem.

Praca szkoły to nie tylko zajęcia dydaktyczne, wychowawcze czy opiekuńcze. Dla rozwoju sprawności fizycznej i kształtowania prozdrowotnych postaw dzieci i młodzieży istotna jest szkolna oferta zajęć sportowo-rekreacyjnych. Dbałość o zdrowie, bezpieczeństwo i aktywność fizyczną uczniów jest obowiązkiem każdej placówki, która promując aktywny tryb życia działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci, kształtuje w nich prawidłowe nawyki i postawy zdrowotne.

Jako pierwsze z zaproszenia pana Pawła Maciejewskiego z Fitness Klub Koło skorzystały klasy 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej nr 3, były absolwent tej uczelni osobiście pokazał młodzieży obiekt i poprowadził ćwiczenia, wyjaśniając jednocześnie jak poprzez ruch dbać o zdrowie. - Zamierzamy tu przyprowadzić całą społeczność szkolną, następnie włączyć w działania klasy I-III - powiedziała ucząca wychowania fizycznego Halina Musiałek, która wraz z Pawłem Rakowskim opiekowała się młodzieżą w klubie. – Wybieramy się także na MOSiR. Chcemy pokazać młodym, gdzie i w jaki sposób w Kole można uprawiać sport, dokąd w wolnym czasie mogą się wybrać sami lub z rodzicami. Mówi się o tym, by stwarzać dzieciom miejsca do pracy na komputerze, a za mało uwagi poświęca na wyposażenie sali gimnastycznej i zapewnienie dziecku odpowiedniej powierzchni do ćwiczeń. W naszej szkole na szczęście dzieci uczestniczą w wychowaniu fizycznym, nie ma wielu zwolnień z lekcji. Nakłaniamy młodych do wychodzenia z domu, pokazujemy różne dyscypliny by zachęcić do rekreacji ruchowej, wskazujemy rozmaite jej formy w nadziei wyrobienia nawyku uprawiania sportu. Znając zatrważające dane dotyczące chorób kręgosłupa wynikających z braku ruchu, chcemy nauczyć, jak wykorzystywać czas wolny z pożytkiem dla zdrowia.
W ramach realizacji programu - ale nie tylko, gdyż szkoła prowadzi wiele aktywnych zajęć z terenie, będą organizowane rozmaite zajęcia sportowe jak turnieje, także rekreacyjne - biwaki, turystyczno-krajoznawcze, choćby rajdy rowerowe i wycieczki, poza tym zajęcia rytmiczno-muzyczne i taneczne.

By zaangażowanie nauczycieli przyniosło oczekiwane rezultaty, rodzice dzieci też muszą zrozumieć, jak ważny dla zdrowia jest ruch i rekreacja, i nakłaniać swoje pociechy do aktywności, którą przecież z natury każdy młody człowiek lubi.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola