Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ferie w szkole są fajne!

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Aura w ferie nie dopisuje – dzieciom brakuje śniegu i zimowych atrakcji, ale za to po raz kolejny nie zawiodła szkoła – Zespół Szkół nr 1 przy ul. Poniatowskiego w Kole, gdzie podczas pierwszego tygodnia ferii zorganizowane zostały zajęcia dla dzieci i młodzieży.

 Różnorodność zajęć, które zaoferowała uczniom szkoła sprawiła, że półkolonie zimowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy z podopiecznych mógł wybrać coś dla siebie, więc o nudzie nie mogło być mowy, a codziennie półkolonie kończyły się obiadem. Wszyscy chętnie korzystali z zajęć sportowych na sali gimnastycznej (gry i zabawy sportowe dla uczniów klas 1-3 , piłka siatkowa, halowa piłka nożna, tenis stołowy dla starszych). Uczniowie uczyli się także gotować i piec, a przygotowanie smacznych pierogów i naleśników z serem sprawiło dało im radość i satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia artystyczne: warsztaty quillingu, malowanie na dużych formatach, nauka tańca oraz warsztaty wokalne, przeprowadzone przez nauczycieli szkoły we współpracy z MDK. Chętni korzystali z komputerów, bawili się w „karaoke”. Podopieczni szkoły, pod opieką nauczycieli, skorzystali też z oferty Miejskiego Domu Kultury, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne oraz uczestniczyli w warsztatach ceramiki. W planie zajęć, podobnie jak w ubiegłym roku, było wspólne wyjście na sanki do pobliskiego lasku miejskiego, ale zamierzenia te zniweczyła aura.

 

 To były naprawdę udane ferie, co widać na zdjęciach w naszej galerii.

 

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola