Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

Data publikacji: 2014-02-17, Data modyfikacji: 2014-02-17
A A AWydrukDrukuj  
 

W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole rozpoczynają interdyscyplinarną przygodę, która pomoże połączyć przedmioty szkolne z kompetencjami interpersonalnymi uczniów. Ich zadaniem będzie stworzenie zbioru multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z lokalnej społeczności.

Czym jest inicjatywa? Encyklopedię Wielkopolan tworzy kilka tysięcy uczniów ze szkół podstawowych naszego województwa. Młodzi odnajdują najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców gminy, żyjących i nieżyjących. Zadaniem każdego zespołu jest stworzenie autorskiego wpisu multimedialnego popartego badaniami, poszukiwaniem źródeł informacji oraz wywiadami. W encyklopedii pojawią się noty biograficzne, zdjęcia, filmy i wywiady opisujące ponad 1800 najwybitniejszych Wielkopolan. Jak zapewniają pomysłodawcy, kluczową wartością projektu jest budowanie lokalnej i regionalnej tożsamości, ukazanie dobrych wzorców i przykładów, że bohaterowie są „wśród nas” oraz wyrównanie szans uczniów poprzez naukę.

Grupa 20 wychowanków kolskiej „trójki” już rozpoczęła swoje działania. W ramach zajęć pozalekcyjnych odbywających się w ferie, dzięki zastosowaniu metody projektu, uczniowie samodzielnie dokonują wyboru celu, sposobu jego osiągnięcia i realizują go, wykorzystując do tego nowoczesne technologie informacyjne, jak Internet, platforma edukacyjna. W najbliższym czasie zaplanowana jest również wycieczka, której celem jest wzbogacenie wiedzy na temat historii naszego regionu.

Partnerzy projektu zapewniają, że po zakończeniu prac nad encyklopedią, będzie ona  widoczna w Internecie jako bezpłatny serwis społecznościowy dzieci z Wielkopolski, jedyny w kraju, i mają nadzieję, że projekt się zakończy, ale dzieło uczniów nadal będzie rozwijane.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola