Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Egoria.pl - Tak niewiele brakowało! Koło Fortuny & Misje!

 
Sieeemanko! To znów ja ZabQ i witam was w kolejnym odcinku z serwer Egoria.pl! ➽Zarejestruj się i otrzymaj Pakiet VIP na okres 1 dnia! ►REFLINK! ☞ bit.ly/2wDLcOS ►Kod YouTubera ☞ ZabQ ─────────────★ ▓ Wpadnij też tutaj! ▓ ★──────────── ►Fanpage ☞ bit.ly/1hE72Z2 ►Grupa ☞ bit.ly/2jk69XC ►Snap ☞ MrZabQ ►Ts3 ☞ LongTalk.pl ───────────────────────────────────────── ────────────────★ ▓ L I N K I ▓ ★────────────── ►Strona Główna ☞ egoria.pl ►Forum ☞ forum.egoria.pl ►Rejestracja ☞ egoria.pl/referrer/zabq ►Facebook ☞ web.facebook.com/egoriamt2 ►Prezentacja ☞ forum.egoria.pl/index.php?/topic/2-egoriapl-prezentacja-start-8-wrze%C5%9Bnia-godzina-1800/ ─────────────────────────────────────────

 


ZabQ
 
Data pliku video: 2018-10-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola