Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień otwarty w ZS nr 1

Data publikacji: 2014-03-05, Data modyfikacji: 2014-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 

W sobotę, 1 marca w Zespole Szkół nr 1 w Kole przy ul. Poniatowskiego 22 odbył się Dzień Otwarty. Wchodzącą w skład zespołu szkół Szkołę Podstawową nr 2 oraz Gimnazjum nr 3 odwiedziło wielu rodziców i dzieci z Koła, a placówka - już po raz kolejny, znakomicie zaprezentowała swoje atuty.

W godzinach od 10.00 do 13.00 licznie przybyli goście zwiedzali szkołę, w klasach i pracowniach brali udział w ciekawych zajęciach i zabawach, oglądali świat przez mikroskop, uczestniczyli w widowiskowych doświadczeniach chemicznych i fizycznych. Niewątpliwym "hitem" dnia była możliwość pracy i zabawy na tablicach interaktywnych, a w gimnazjum dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz mobilnych robotów, które budowali i programowali uczniowie szkoły na lekcjach mechatroniki.

Punktualnie o godzinie 10:00 na sali gimnastycznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursów dla przedszkolaków „Moja ulubiona postać z baśni”. W konkursie plastycznym zwycięzcami zostali: Zuzanna Czynszak, Hanna Ostrouch i Pola Jarosz, wyróżnienia otrzymali: Oliwia Szulgit, Nadia Chojecka i Marcelina Józefowicz. Niezwykle ciekawe i barwne przebrania zaprezentowały dzieci biorące udział w konkursie na najpiękniejszy strój baśniowy: I miejsce zajął Piotr Namyślak, II miejsce – Pola Jarosz, III miejsce – Nicola Włodarczyk. Warto podkreślić, że każde z dzieci biorących udział w konkursach otrzymało dyplom oraz nagrody rzeczowe. Po konkursach goście szkoły obejrzeli przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów klasy 3A oraz spróbowali blinów przygotowanych przez Koło Języka Rosyjskiego. Podczas „Dnia Otwartego” odbyło się także spotkanie z rodzicami i uczniami dotyczące naboru do oddziału sportowego o profilu „piłka nożna” dla chłopców i dziewcząt z rocznika 2001.

Wizyta w szkole była okazją do poznania placówki, a także rozmowy z dyrektorem, nauczycielami, logopedą, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

 

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola