Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Drzwi otwarte w SP 4

Data publikacji: 2014-03-04, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Pierwszego marca nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla dzieci, które zamierzają wstąpić we wrześniu w jej progi. Dzieci, które przyszły zwiedzić naszą placówkę wraz z rodzicami przeżyły niezapomniane chwile. Ten uroczysty dzień rozpoczął się od krótkiej części artystycznej, którą zaprezentowali uczniowie naszej szkoły.

Ten wspaniały występ przygotowały pani Izabela Woźniak, Izabela Tomankiewicz, Elżbieta Łuczak, Jolanta Pusta oraz Danuta Bińkowska i Monika Szurgot. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie szkoły i pierwsze zajęcia związane z nauką. Najpierw dzieci układały zwierzątka i uczyły się nazw w języku angielskim. Potem z panią Joanną Jokiel poznawały przyrodę budując akwarium z rybkami. W sali komputerowej z panią Beatą Cieślak-Stawicką tworzyły swoje pierwsze prace w programie Paint. Z panią Izabelą Woźniak kleiły i ozdabiały torebki, a z panią Danutą Bińkowska rozwiązywały zagadki.

Na zakończenie wszyscy bawili się na sali gimnastycznej na zbudowanym torze przeszkód przez panie Elżbietę  Łuczak i Izabelę Tomankiewicz. Patrząc na buzie naszych przyszłych uczniów można było zobaczyć radość i uśmiech zwłaszcza, że kolorowe baloniki, które każdy dostał mocno trzymał w dłoni.

UM Koło, Źródło artykułu: www.kolo.pl, Autor zdjęć: UM Koło
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola