Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Drugie śniadanie w LOK

Data publikacji: 2017-01-31, Data modyfikacji: 2017-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Drugie śniadanie w LOK

Już po raz kolejny podczas tegorocznej zimy do swojej świetlicy przy ul. Pułaskiego 8 w Kole Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka" zaprosił młodych mieszkańców naszego miasta na „drugie śniadanie w LOK".

Na godz. 11.00 stawiło się 12 osób. Tym razem, panie Irena Tyburek i Alina Szadkowska zrobiły niespodziankę uczestnikom śniadania. Zaproponowały wszystkim placki ziemniaczane. Najpierw należało natrzeć ziemniaków, cebulę i czosnek. I do tego zadania byli chętni niemal wszyscy. A już w świetlicowej kuchni panie formowały wielkość placków smażąc je na rozgrzanym oleju. Smakowały wszystkim z gorącą herbatą. Niektórzy woleli posypane cukrem.

Na kolejne drugie śniadanie w LOK klub zaprasza już w lutym. Panie Irena Tyburek i Alina Szadkowska zapowiedziały również niespodziankę kulinarną.

Klub LOK "Kolska Starówka" informuje, że w każdą środę podczas tegorocznych ferii zimowych klub zaprasza dzieci i młodzież na ciekawe filmy Video do swojej świetlicy. W najbliższą środę, 1 lutego o godz. 17.00 wyświetlony będzie film dla dzieci i młodzieży w wieku powyżej lat 10 pt.: "Szatan z 7-ej klasy" z roku 1960. Klub przewiduje podczas sensu filmowego słodki poczęstunek. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenia tel. 691 358 576 lub w klubie LOK.

Foto i tekst Ryszard Borysiewicz

 

Urząd Miejski w Kole, Źródło artykułu: http://archiwum.kolo.pl/pl/aktualnosci/4913/drugie-sniadanie-w-lok, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Kole
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kolski - powiat we wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kole. W skład powiatu wchodzą gminy: Babiak, Chodów, Dąbie, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały i Przedecz, obejmując powierzchnię 1011,03 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Warta z dopływami (Kiełbaska, Ner, Rgilewka i Warcica), jeziora (Brdowskie, Lubotyńskie i Przedeckie), rezerwat przyrody „Kawęczyńskie Brzęki” oraz rezerwat faunistyczny. Wśród zabytków wymienia się: pałac w Karszewie, pałac eklektyczny z II połowy XIX wieku w gminie Kościelec,  ruiny gotyckie z XIV wieku w Kole, ruiny zamku z XV wieku w gminie Grzegorzew, zespół dworski w Ozorzynie, drewnianą dzwonnicę w Kłodawie, Basztę z 1360 r. w gminie Przedecz, obóz zagłady w Chełmnie n/ Nerem, liczne zabytkowe kościoły oraz muzea ( Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, Muzeum Okręgowe w Przedczu czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu z filią w Kościelcu).

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na przemyśle. Na jego terenie występują złoża węgla brunatnego i soli kamiennej. W powiecie kolskim działają znane w całej Polsce: Zakłady Mięsne „Sokołów”, Sanitec Koło czy kopalnia soli w Kłodawie.

  Przez powiat przebiega autostrada A2, droga krajowa nr 92 oraz linia kolejowa nr 113.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola